Zoufalý Karlos Vémola prosí o podporu. Sdílí jedno video za druhým a doufá, že mu tygřici nevezmou

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Karlos Vemola
Zdroj: Profimedia

Karlos Vémola je milovníkem šelem a jedna z nich, tygřice Antonie Ramba, mu právě teď zadělala na pěkný průšvih. Karlos ji získal nelegálně a nemá k ní papíry. Prý ji chtěl zachránit. Úřadům to ale nestačí a rozhodly o odebrání. Zoufalý Karlos sdílí dojemná videa a prosí o podporu. Podaří se mu zvrátit rozhodnutí?

Problémy začaly už minulý rok v prosinci, když k Vémolům domů vtrhla policie a začala řešit dokumenty ke dvěma tygřím mláďatům.

Zaplatil pokutu, ale konec to nebyl

Vémola tehdy dle serveru iDNES přiznal, že tygří mláďata získal darem od neznámého muže. Karlos ho popsal jako „světského“ a měl mu tvrdit, že jinak mláďata utopí.

Jedno z mláďat, Antoniu Rambu, si Vémola nechal a druhé daroval svému kamarádovi. Ten si to poté rozmyslel a tygří mládě dal Patriku Pejchovi. A v tu chvíli se na Vémolově účtu objevily záhadné peníze. Ale prý ne za tygra.

„Je pravdou, že jsem od Patrika Pejchy obdržel částku ve výši 145 000 korun, avšak tato částka nebyla za to, že by si převzal tygra,“ prohlásil Karlos.

Vyšetřování skončilo podmíněným zastavením, Karlos zaplatil pokutu 200 tisíc a vše vypadalo jako vyřešené. Nyní se však situace změnila a bylo rozhodnuto o odebrání tygřice.

Dodal falešné dokumenty

„Potvrzuji, že dojde k odebrání zabaveného nelegálně chovaného mláděte tygra ze soukromého chovu Karla Vémoly. Důvodem je především fakt, že chovatel nebyl schopen doložit legální původ zvířete ani okolnosti jeho nabytí, čímž porušil zákon o obchodování s ohroženými druhy,“ uvedla pro CNN Prima News mluvčí ministerstva životního prostředí Lucie Ješátková.

Dodala také, že Karlos Vémola dodal falešné dokumenty a nemá veterinární povolení k chovu bílého tygra. Ten je navíc velmi vzácný, a proto se úřady rozhodly konat.

Kam nyní tygřice poputuje? Prý má být odvezena do Německa, do Záchranného centra pro divoká zvířata Tierart. To je pro Karlose další rána.

„Nabídl jsem jim, ať ji umístí do nějaké zoologické zahrady, která bude v Čechách, kde budu moct kontrolovat, že je o ni dobře postaráno. Nabízel jsem, že jim zafinancuju z vlastních prostředků výběh, veškerou výživu, veškerou lékařskou péči, co pro ni bude potřeba, pokud ji chtějí někam umístit. Ale ať ji nechají tady v Čechách,“ uvedl Vémola.

To ale nebylo možné, protože se v Čechách nenašlo vhodné místo.

Karlos chce vše vysvětlit

Ačkoliv je rozhodnutí dle ministerstva pravomocné, Karlos se očividně nevzdává a věří, že se vše vysvětlí.

„Antonie Ramba je součást naší rodiny a já jsem vždy dělal, a dělat budu, maximum pro to, aby se měla co nejlépe,“ napsal na svůj instagram k fotce s tygřicí.

Zároveň dodal, že ve čtvrtek v živém vysílání vysvětlí, jak se věci skutečně mají. Od fanoušků se mu dostalo podpory, ale našli se i tací, kteří upozornili na špatné podmínky.

„Nemají tam žádné přirozené prostředí a ta ubikace není dostatečně prostorná. Mít ji rád nestačí. Bohužel,“ napsala jedna sledující a další upozornila, že už Vémolovi byla jedna tygřice odebrána.

Ten však stále trvá na tom, že jsou zvířata jeho rodina, a psychicky prý odebrání tygřice nezvládne.

„Jestli pro ni přijedou, tak u toho nechci být. To bych nesl těžce,“ dodal pro CNN Prima News zdrcený bojovník, který aktuálně situaci ve svých stories velmi emotivně prožívá.

Sdílí zde jedno video s tygřicí za druhým, a dokonce se zajel podívat do Německa, kam má být tygřice umístěna.

Zdroje: iDNES, CNN Prima news, Instagram

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články