Znáte ji jako Lorelai z Gilmorek. Málokdo však ví, co herečka dělala, než se stala slavnou

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Lorelai
Zdroj: Profimedia

Ti, kteří mají seriál Gilmorova děvčata zhlédnutý třeba i několikrát, jistě herečku Lauren Graham milují. Lorelai, mladá svobodná matka dospívající dcery Rory, ale není tím jediným, co ji proslavilo. I v mnoha dalších seriálech či filmech zaperlila mezi hlavními postavami.

Lauren Graham si zahrála třeba v seriálu Zákon a pořádek, kde se objevila ve třech dílech, v seriálu Famílie nebo v komediálním snímku Božský Evan z roku 2007. Její fanoušci si možná myslí, že ji mají zmapovanou dokonale, ale co dělala herečka před tím, než se stala slavnou?

Herectví má vystudováno, nebylo to ale úplně tím prvním, co ji lákalo a čím se chtěla živit. Jako malá měla koníček, ve kterém dokonce soutěžila a byla v něm dobrá. Nakonec ho ale opustila a vydala se na dráhu herečky.

Milovala jízdu na koni

Narodila se na Havaji, ale ve věku pěti let se se svým otcem přestěhovala do Virginie. Tam se zamilovala do jízdy na koni, kterou už jako malá holčička ovládla a v pozdějším věku se rozhodla účastnit se jezdeckých soutěží.

Sport ji bavil a byla v něm opravdu dobrá. Dlouhé roky se jízdě na koni věnovala a ve své věkové kategorii získala i řadu cen. Později ale poznala herectví.

„Byla jsem hodně soutěživá. Bavilo mě pracovat s koňmi, závodit s nimi, brát je jako parťáky a věnovat se sportu. Ale pak jsem objevila divadlo a zamilovala jsem si herectví,“ svěřila se médiím.

Podle Lauren Graham se jedna její posedlost velmi rychle změnila v druhou. A ačkoli se chtěla zpočátku věnovat oběma činnostem, postupně se začala věnovat herectví natolik, že jí na koně nezbyl čas.

Lauren začala studovat hereckou školu a stejně jako mnoho dalších začínajících herců se věnovala mnoha činnostem v divadlech, aby se zaučila. Pomáhala s kulisami, dělala pomocníky zkušenějším.

Na čas se živila jako servírka

Po skončení školy ztratila Lauren možnosti dál se živit v oboru a získávat zkušenosti. Rozhodla se obcházet herecké konkurzy a snažit se najít si obživu v oboru, po pár měsících živoření jí ale došlo, že to nebude tak snadné.

I nadále tak pracovala na shánění nějaké role, mezitím si ale našla práci v restauraci, která jí sloužila jako obživa. Ačkoli si po čase udělala jako servírka docela slušnou kariéru, tato práce ji nebavila.

„Vždy mě to táhlo k herectví. Práce v restauraci nebyla špatná, ale nebyla pro mě. I když jsem v ní byla dobrá a peníze mi to vydělalo, nedá se to samozřejmě srovnávat s tím, co přišlo potom,“ prozradila.

Nakonec se herečce poštěstilo a uchytila se v televizi. Postupně se její sen začal plnit. Dostávala se do dalších a dalších konkurzů, získávala příležitosti k významnějším a významnějším rolím.

Dnes je z ní jedna z hlavních postav Gilmorových děvčat a postava, která se stala vzorem pro mnoho lidí. Původně přitom šlo o mladou dívku milující koně a ženu, která se starala o hosty v restauraci, aby si vydělala nějaký ten dolar.

Zdroj: thefamouspeople.com, flipboard.com, thelist.com
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články