Zlatý hoch z Nagana Richard Šmehlík: Hokej nahradil psím hotelem a provdal dceru Adélu za Ashley

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Richard Smehlik
Zdroj: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Zlatí hoši z Nagana. Tak se říkalo a stále říká všem hokejistům, kteří se podíleli na vítězství na olympijských hrách v roce 1998. Patří mezi ně i Richard Šmehlík. Ten se již sedm let nevěnuje profesionálnímu hokeji a na ledě byste ho hledali marně. Zato v psím hotelu je jako doma. Aktuálně v jeho životě došlo k velké události: provdal svou dceru. Jeho „zetěm“ se stala Ashley.

Většina hokejistů po ukončení aktivní kariéry zakotví u některého z hokejových klubů a věnuje se hokeji dále, ačkoliv jen ze střídačky.

Richard měl však již za dob aktivní kariéry jiný sen a ten si nyní splnil. Vlastní hotel pro psy.

Mají pořád plno

„Vždycky jsem měl blízko ke zvířatům, hlavně ke psům. Dřív jsem je mít nemohl, v ostravském paneláku by to dost dobře nešlo. V Buffalu je jich teď kolem mě spousta, jsem totiž majitel hotelu pro psy,“ prozradil v rozhovoru pro server Hokej.

Vysvětlil také, že u hokeje sice chtěl zůstat a měl od několika klubů nabídky, ale smlouvy byly vždy na dva roky a on žádal čtyři. Rozhodl se tedy nabídky nepřijmout.

A protože on sám měl psa a věděl, jak těžké je najít pro něj vhodné místo, měl plán jasný.

„Nepotřeboval jsem ani žádnou velkou reklamu, je to o kvalitě služeb. Kapacita hotelu je pro 160 psů, mám dvanáct zaměstnanců. Pejska si k nám dávají lidé, kteří jedou na dovolenou, když musejí na čas opustit domov. Mojí klientelu tvoří celkem zhruba deset tisíc lidí,“ prozradil bývalý hokejista.

Že by ho jeho hotel neuživil, se bát nemusí, protože má rezervace na 8 měsíců dopředu, a jak sám říká, majitelé mazlíčků za kvalitní péči rádi zaplatí.

Odvedl dceru k oltáři

Šmehlík i nadále zůstává ve Spojených státech, kde společně s manželkou vychovali dcery Adélu a Jessicu. A právě první jmenovanou dovedl před nedávnem k oltáři.

„Byl to absolutně nejlepší víkend mého života,“ napsala nevěsta na svém profilu.

Na fotkách, které pak sdílela její kamarádka, byste ale jejího ženicha hledali marně. Adéla po 4,5 letech vztahu řekla „ano“ své partnerce Ashley.

Na vnoučata si prý ale Richard Šmehlík zatím počká, protože novomanželky mají doma zatím jen psy a kočky. Je vidět, že v tomto případě jablko nepadlo daleko od stromu.

Zdroje: Hokej, Facebook Bridget McNally, iSport

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články