Životní zkoušky Václava Neckáře se netočily jen kolem jeho zdraví, smutný osud potkal i jeho ženu

od Lída Kropáčková
2 minuty čtení
neckar manzelka
Zdroj: Hadač / CNC / Profimedia

Složitější cestu měl tento populární zpěvák vlastně celý život, přestože v mládí působil velice bezstarostným dojmem a jeho šibalský úsměv, chlapecký pohled a příjemný hlas z něj dokonce jeden čas udělali idol dívčích srdcí.


Zpěvák se s budoucí ženou potkal v Plzni, ale na svatbu si deset let musel počkat

Po čtyřech neúspěšných pokusech o přijetí ke studiu na DAMU už to vzdal a k divadlu se snažil dostat jinou cestou. Nakonec ale zvítězila hudba a v roce 1964 se potkal v Plzni s Martou Kubišovou a začal se prosazovat hlavně v rozhlase. O rok později už podepisoval smlouvu s pražským divadlem Rokoko. Než odešel z Plzně, seznámil se ještě se svojí budoucí ženou Jarkou Žlábkovou, která byla v té době baletkou Divadla J. K. Tyla.

Než se však oženil, uplynulo pár let. Mezitím si vybudoval úspěšnou kariéru jako součást hudebního seskupení Golden Kids a jeho žena se stala úspěšnou primabalerínou.

V určitém období se manželům dařilo a vychovávali syna

Vzali se až v roce 1974 a vychovali spolu syna Vašíka. Bohužel, díky trochu problematické Kubišové, kapela Golden Kids nevydržela, ale už byl natolik známý, že mohl v kariéře pokračovat. Nakonec se prosadil i na stříbrném plátně a sklízel ovace za roli mladičkého železničáře v Menzlově filmu Ostře sledované vlaky.

Útlum kariéry a zdravotní problémy z nadváhy

Na přelomu tisíciletí už měl Neckář vážné zdravotní problémy, které byly částečně způsobené poklesem popularity a situace gradovala v roce 2002, kdy měl mozkovou mrtvici, která poškodila i jeho hlasové centrum. Trvalo velice dlouho, než se z příhody vzpamatoval, ale bojoval, a nakonec se ke zpívání vrátil.

Jeho žena na tom byla ještě hůř

Jenže zdravotní problémy se nevyhnuly ani jeho ženě, která zemřela těsně před Vánoci v roce 2015. Úmrtí milované ženy zpěváka zasáhlo, ale její odchod nebyl velkým překvapením a i Neckář po čase uznal, že to pro ni bylo vysvobození.

Měla velké problémy s ledvinami a třikrát týdně jezdila na dialýzu. Poslední rok se její stav zhoršoval, a nakonec už žila v nemocnici, kam za ní zpěvák každý den chodil, pokud nebyl někde koncertovat. To nebylo jediné trápení, které jeho milovanou ženu potkalo. Přidaly se problémy se srdcem, které ani operace nevyřešily a zemřela právě na selhání srdce.

V době, kdy umírala, byl její manžel ve Zlíně, kde měl vánoční koncert, který i přes smutnou zprávu odzpíval.

Jaroslava se se špatným zdravím potýkala celý život

Jak se zpěvák zmínil pro Blesk, problémy s ledvinami provázely Jaroslavu celý život, ale když v roce 2009 zkolabovala a byla dopravena v kritickém stavu do nemocnice, okamžitě musela podstoupit operaci srdeční chlopně. V té době už měla několik bypassů a také operaci cév v noze. Po voperování umělé chlopně jí jedna ledvina přestala fungovat úplně a od toho okamžiku už se její stav jen zhoršoval. Zpěvák věděl od lékařů, že už si ženy moc neužije, ale doufal, že ještě alespoň jedny Vánoce budou trávit spolu. Bohužel mu to dopřáno nebylo.

Zdroj: iDnes, Blesk, ČSFD

Autor: Lída Kropáčková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články