Život na zámku něco stojí. Stropnickému s partnerem pomůže s opravami nová kniha

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Stropnicky Krejcik
Zdroj: Foto CNC: Marek Pátek / CNC / Profimedia

Matěj Stropnický a Daniel Krejčík si před čtyřmi lety koupili rozpadlý zámek v Osečanech, ale jeho renovace jde velmi pomalu. Jak se nedávno svěřili, z 27 místností obývají jednu a kuchyň mají na chodbě. Daniel o jejich zážitcích dokonce napsal i velmi úspěšnou knihu.

V roce 2018 si herecký pár Matěj Stropnický a Daniel Krejčík koupili zámek ze 17. století, který se nachází v příbramských Osečanech.

Topením v kamnech alespoň ušetří

Zřejmě ani jeden z nich tehdy netušil, jak náročná postupná rekonstrukce rozlehlého objektu vlastně bude. Ačkoliv do oprav vkládají mnoho financí a času, zámek nezatracují a vždy na všem hledají něco pozitivního. Nedávno o tom Matěj promluvil pro deník Blesk.

„Zámek má 27 místností, ale žijeme v jedné, která je zrekonstruovaná,“ vysvětlil. „Topíme v kachlových kamnech dřevem z parku, který zároveň dáváme dohromady,“ popsal deníku náročnou situaci.

„Jelikož ho roky nikdo neudržoval, tak je velmi zarostlý, ale aspoň máme čím topit, takže si vlastně v téhle době drahých energií nestěžujeme,“ doplnil.

Herec a spisovatel

Bydlení na zámku je samozřejmě velice nákladné a každá oprava stojí mnohonásobně více, než je tomu například u rodinných domů. Daniel ale přišel s nápadem, jak vylepšit rodinný rozpočet.

Mladý herec se totiž rozhodl, že zážitky, které se svým partnerem na zámku prožívá, hodí takzvaně na papír. Z tohoto popudu pak vyšla kniha, která nese název Nadělení.

Výdělek padne na kuchyň

Jeho literární prvotina zaznamenala velký úspěch. „Jsme bestseller, to je úplně super. A už měsíc! Mám z toho ohromnou radost. Ani já, a myslím, že ani nakladatelství jsme tohle nečekali,“ pochlubil se Daniel Expresu.

„Zrovna budeme dělat kuchyň. Měli jsme tam původně pec, ale dnes nám zrovna říkali, že pec nejde udělat ve druhém patře, což jsme nevěděli, a tak jsme ji tam naplánovali. Myslím, že většina honoráře tak půjde právě do nové kuchyně,“ vysvětlil úspěšný spisovatel.

Zdroj: Blesk, Expres

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články