Život Jana Třísky ukončil pád z Karlova mostu. Jeho osudová žena popírá, že by odešel dobrovolně

od Nikol Kolomazníková
2 minuty čtení
jan triska
Zdroj: Profimedia

Zazářil především ve filmu Obecná škola. Legendárního českého herce by neznal jen málokdo. Jan Tříska se do filmové scény zapsal nesmazatelným písmem a celou republiku zasáhla jeho tragická smrt v roce 2017.

Nejvíce odchodem milovaného muže trpěla jeho životní láska – manželka Karla Chadimová. Dvojice to neměla vždy jednoduché, ale přesto spolu dokázala zdolat všechny překážky, které jí život postavil do cesty. Do lásky těchto lidí zasáhla až tragédie.

Společně zvládli všechno

Láska mezi Janem Třískou a Karlou Chadimovou by pro mnohé mohla být inspirací. Ti dva toho spolu prožili tolik, že by to vydalo na román.

A ten by nebyl úplně růžovým čtením. Slavný pár měl za sebou bouřlivý společný život, ve kterém zdolávali jednu překážku za druhou.

Rodina neměla peníze

I Jana Třísku a jeho rodinu dostihla chudoba. Jelikož byl odjakživa proti režimu, který u nás vládl, podepsal v roce 1968 Dva tisíce slov. Jeho kariéra tím byla odsouzena ke konci.

triska chadimova

Zdroj: Profimedia

V roce 1977 podepsal Chartu 77, byl bez práce, neměl peníze a jeho rodina doslova živořila. To byl pro Jana Třísku osudový moment – celá rodina emigrovala do Kanady.

Byla to sebevražda?

Jan a Karla tvořili nerozlučný pár. I když to neměli v životě jednoduché, jeden pro druhého znamenali celý svět.

Když se Českem začala v září roku 2017 šířit zpráva o tragické smrti Jana Třísky, jehož život skončil pádem z Karlova mostu, začaly se objevovat nepříjemné zprávy.

Společnost spekulovala o tom, že oblíbený herec spáchal sebevraždu. To ale jeho žena razantně odmítala a popírala.

Navzdory velké bolesti, kterou pociťovala po ztrátě milovaného muže, statečně bojovala za to, že její manžel z tohoto světa určitě neodešel dobrovolně.

Našel místo odpočinku

Dlouho se spekulovalo o tom, kde Jan Tříska najde místo svého odpočinku. Jeho žena si dopřála dostatek času, aby v sobě smrt manžela dokázala přijmout.

O posledním místu odpočinku svého muže Karla Chadimová mluvit nechtěla. Oháněla se tím, že přece není důležité, kde bude odpočívat.

Popel Jana Třísky měla rozprášit doma na zahradě v Los Angeles, část potom i do Tichého oceánu.

Zdroj: Blesk, Ahaonline, Extra

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články