Život a smrt dvojčat Bogdanoffových: Pohlední a inteligentní muži, kteří se změnili v samozvané mimozemšťany

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Igor a Grichka Bogdanoff
Zdroj: Profimedia

Igor a Grichka byli původně velmi pohlední muži. Jenomže to se časem změnilo. Zatímco ze začátku se dvojčata proslavila jako inteligentní a krásní mladíci, kteří měli ve Francii dokonce svůj vlastní pořad, později se změnili k nepoznání. A jak k tomu došlo dodnes není úplně jasné.

Příběh dvojčat Bogdanoffových je plný záhad. Oba muži byli u žen velmi populární, především Igor byl však proslaveným proutníkem. Kromě toho se kolem nich objevilo i několik dalších velkých skandálů, například podvody s disertační prací, které je dostaly až před soud, píše Medium.

Začali se měnit fyzicky

V 90. letech minulého století se bratři začali fyzicky měnit k nepoznání. Jejich obličeje se podivně pokroutily, na dotazy, co se stalo, bratři odpovídali, že jsou mimozemšťané.

Odmítali, že by si změny v obličeji udělali sami. Plastiku prý nikdy nepodstoupili. Nicméně veřejnost přesto věřila, že šlo o kombinaci lékařských zákroků a nemoci zvané akromegalie. Jiní tvrdili, že se bratři zbláznili a v domnění, že jsou skutečně z z vesmíru, si obličeje znetvořili sami.

Oba muži byli zpočátku nadprůměrně inteligentní a obdivováni davy. Poté, co se fyzicky změnili, začali nicméně lidi kolem sebe svým vzhledem děsit. A také o jejich IQ pak panovaly různé názory.

Zemřeli na covid jen 6 dní po sobě

Na svůj vzhled byli bratři pyšní. Na fotkách se vždy usmívali a ačkoli jejich obří zdeformované hlavy skutečně působily jaksi mimozemsky, pro některé lidi byli až do konce života Igor a Grichka osobnostmi hodnými obdivu.

Společně se narodili, společně prožívali slávu, společně prošli změnou vzhledu. Jak mnozí říkají, společně se zbláznili. A nakonec také společně zemřeli na covid. 28. prosince 2021 skonal Grichka a jen 6 dní po něm zemřel i Igor. Bratrům bylo 72 let.

Zdroj: Independent, Deadline, BBC, Euro News, Sky News, Mirror, Medium

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články