Žena myslela, že zachraňuje DiCapria. Poslala mu téměř 20 milionů korun

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
DiCaprio Leonardo
Zdroj: Isaaack / Shutterstock

Staré povolání sňatkového podvodníka nevymizelo, jen se zřejmě transformovalo do jiné podoby. Své o tom ví i čtyřiapadesátiletá žena z Texasu. Ta si několik, měsíců myslela, že si píše s Leonardem DiCapriem. Dokonce mu neváhala poslat i pořádně tučnou sumu peněz. O případu informoval deník The Daily Beast.

Žena, která si přála zůstat v anonymitě, žije v Texasu, pracuje jako spisovatelka na volné noze, má dvě děti a v roce 2018 ovdověla.

Spojila je sociální síť

Krátce na to se jí stala opravdu neuvěřitelná věc, na Twitteru ji oslovil muž, který tvrdil, že je známý hollywoodský krasavec Leonardo DiCaprio.

S ženou si intenzivně psal několik měsíců. Domnělý Leo ji neustále zásoboval historkami ze svého života i práce, sdílel s ní svůj natáčecí a cestovní plán. „Dozvěděla jsem se o těchto cestách dlouho předtím, než se informace dostaly na internet,“ vysvětlila deníku žena.

Vězeň scientologů

Poté si dokonce začali i telefonovat. Hovory ale byly většinou velmi krátké. Důvod, kterým to muž podvedené ženě vysvětloval, byl vskutku originální.

Podle jeho neuvěřitelných historek se stal obětí kontroverzní americké Scientologické církve. Ta ho měla uvěznit, zotročit, a dokonce mu zabrat veškerý majetek.

Do toho všeho se Texasance stihl svěřit ještě s jednou věcí, a to že ji miluje. Půda na jeho podvodné jednání tak byla dokonale připravena.

Zřejmě organizovaná skupina podvodníků

Žena začala mít o život „svého“ Lea strach, ale také o svůj vlastní. Pouhé tři měsíce od seznámení tak poslala svému protějšku první peníze, a to 6 000 dolarů (144 tisíc korun), které mu měly pomoci dostat se ze spárů kontroverzní církve.

Nakonec muži naposílala 813 tisíc dolarů, což je v přepočtu zhruba 19,5 milionu korun. Kvůli jejím podezřelým peněžním transakcím se o ni začala zajímat FBI, která ženě vysvětlila, že se stala obětí podvodu.

Pachatel, lépe řečeno pachatelé, nebyli nikdy dopadeni. Podle zjištěných informací se zřejmě vůbec nenacházeli v USA, ale jejich stopa skončila v Nigérii.

Zdroj: CNN Prima News, The Daily Beast

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články