Ze Sabiny Rojkové je paní magistra. Školu zvládla při herectví na plný úvazek

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Sabina Rojkova
Zdroj: Profimedia

Herečkou se stala již v dětství a jako jedna z mála u něj zůstala. Sabina Rojková i přesto tvrdí, že o dětství nepřišla. A navíc zvládla dostudovat vysokou školu a je z ní paní magistra.

Od dětství ji diváci mohli vídat v nekonečném seriálu Ulice. S herectvím však pokračovala i nadále a od šestnácti let hraje v Divadle na Vinohradech.

Herectví jí dětství nevzalo

Mnoho dětských hvězd si později stýská, že kvůli herectví přišly o dětství. V případě Sabiny tomu tak ale není.

„Ani nemám pocit, že bych kvůli hraní takzvaně ztratila dětství. Samozřejmě jsem někdy cítila, že už je toho na mě moc, a byla jsem unavená, protože jsem se snažila zvládat školu i práci. Ale zase jsem se naučila si lépe organizovat čas,“ svěřila se v rozhovoru pro Novinky.

V tom dále dodala, že je to nejspíše i tím, že si vždy na natáčení našla přátele.

Vzhledem k tomu, že ji herectví baví, tak se vydala studovat na konzervatoř. Dalo se tak předpokládat, že bude pokračovat na DAMU, ale to ona nechtěla – zvolila mediální studia a blízkovýchodní studia. A nyní se může pochlubit magisterským diplomem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Sabina Rojková (@sabinarojkova)

Paní magistra z divadla

Sabina si byla jistá tím, že chce po konzervatoři dále studovat, ale DAMU nechtěla.

„Na konzervatoři viděli docela neradi, když jsem ve škole chyběla kvůli natáčení nebo zkouškám v divadle. A protože jsem se po maturitě chtěla věnovat herectví naplno, nechtěla jsem se uzavřít na DAMU a vybrala jsem si mediální studia na škole, kde mi umožnili individuální plán. I tak byly ale nároky vysoké a zabralo mi to spoustu času,“ vysvětlila ve zmiňovaném rozhovoru.

A proč se dala zrovna na blízkovýchodní studia? Prý za to může historický turecký seriál, na který náhodou narazila. Během studií se začala učit turecky a něco málo umí i arabsky.

Individuální plán se jí vyplatil a Sabina úspěšně dokončila magisterské studium. Se svým úspěchem se pochlubila na instagramu a dočkala se mnoha gratulací.

„Bylo vážně šílený dál studovat a k tomu nonstop pracovat, ale dala jsem to a jsem ráda, že jsem do toho šla! Díky všem mým blízkým, že to se mnou vydrželi, protože to fakt nebylo lehký,“ napsala ke své fotce v taláru.

Nyní bude mít už i čas na soukromý život. Naposledy byla spojována se zpěvákem Pavlem Calltou, ale od oznámení rozchodu v roce 2021 žádný jiný vztah nepřiznala.

Zdroje: Novinky, Instagram, Super

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články