Zdenka Studenková o své roli Gábiny v komedii století. Na natáčení ráda vzpomíná, i když byla nakonec dabovaná

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
zdena studenkova
Zdroj: Nextfoto

Filmová klasika nebo komedie století – tak se většinou nazývá film S tebou mě baví svět, který ve své době ovládl veškeré televizní a filmové ankety. Nejúspěšnější česká komedie je oblíbená i dnes, kdy se na ni dívají i ti nejmladší diváci.

Film vznikl již před čtyřiceti lety, dodnes si ale hlavní aktéři vzpomenou na některé zážitky, které je rozesmály. Smíchu celkově bylo na place více než dost. Slovenská herečka Zdena Studenková hrála ve filmu největší krásku Gábinu Bednářovou. Ústřední píseň Sladké mámení nazpívala Helena Vondráčková, nadabována byla Naďou Konvalinkovou.

S češtinou neměla ještě tolik zkušeností

„Jsem hrozně ráda, že jsem mohla být u toho. Všichni byli úžasní, strašně jsme si to užívali. Úspěch u filmu nebo u divadelního představení se vždycky odvíjí od toho, jací se tam sejdou lidé, jaká je mezi nimi chemie, jestli z toho mají radost a baví je to. Když se všechno tohle sejde, je to padesát procent úspěchu. Tam se sešlo všechno,“ řekla Studenková.

Neměla problém s tím, že byla nadabovaná, protože se to dalo pochopit. „A že jsem tam nemluvila svým hlasem a nezpívala? To mně nikdy vůbec nevadilo. Věděla jsem dopředu, že to tak bude a bylo to pochopitelné. V té době jsem s češtinou neměla tolik zkušeností, začala jsem se jí věnovat až v pozdějších letech.“

Se svým filmovým partnerem Pavlem Novým se poznala až na place. K tomu dodala, že se hned jako první točily postelové scény. Podle jejích slov to byla legrace. „Pavlíček byl a je úžasný muž, velmi vzácný člověk. Před několika týdny jsme se setkali v Bratislavě. Těším se z toho, že je mým kamarádem už tolik let,“ řekla pro iPrima.

S kolegyněmi se zase tak často neschází, popsala také, jak moc jí chybí další kolegové, se kterými se při natáčení poznala. „Velmi mě mrzí, že už mezi námi není Jula Satinský, všeobjímající člověk, který dával lidi dohromady, a Vašík Postránecký, rovněž skvělá bytost a skvělý herec,“ uvedla herečka.

Zákaz pití alkoholu, probíhaly kontroly

V některých médiích pak bylo uváděno, že choreografii na Sladké mámení vymyslela sama herečka, ta to ale odmítá. „Od toho tam byl profesionál. Ale musím říct, že se ta směšná choreografie stala kultovní. Když jsem přišla do nějaké společnosti a byla tam diskotéka, všichni chtěli Sladké mámení právě s touto choreografií.“

I dnes, po 40 letech od natáčení, se tento tanec po ní vyžaduje. Samotné jí to přijde neuvěřitelné, ale samozřejmě to bere s úsměvem. Celková atmosféra na place byla velmi uvolněná, i když režisérka Marie Poledňáková nastolila podmínky.

Prováděla kontroly, jestli nikdo na natáčení nepašuje například alkohol, který zakázala. Ovšem herci ji dokázali obelstít tak, že ho dávali dětem do batůžků. „Točili jsme za 160 korun denně, ale stejně jsme to všichni milovali a drželi pohromadě. Jula, aby na poměrně dlouhém natáčení tohoto filmu ani trochu neprodělal, po nocích na hotelu překládal z maďarštiny,“ řekla herečka Jana Šulcová.

Podle jejího názoru se do filmu promítla atmosféra, která byla pohodová a přirozená. Všichni se na sebe smáli, dělali vtípky, i když zrovna jeden z nich právě točil. Ve filmu se objevil dokonce dům Jany Šulcové, ale točila se u něj jen poslední scéna, jinak se promítnul do ateliérů.

Herci si na tu dobu nepřišli na velké peníze. Šulcová dostala za celý film 13 800 korun, Pavel Nový skoro o polovinu méně. Dětští herci si odnesli 3 000 korun. Rozpočet na tento film byl 3,9 milionu korun. Díky divákům a úspěchu se peníze rychle vrátily zpět, však ani dnes si tuto komedii nenechá nikdo ujít.

Zdroj: iPrima

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články