Zdeňka Srstku měl rád každý. Ukážeme vám, jak vypadá jeho jediný syn

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
zdenek srstka
zdenek srstka

Zdeněk Srstka byl velmi oblíbenou tváří televizních obrazovek. To, jakým způsobem představoval pejsky z útulků, se zarylo do paměti nejen pravidelným divákům pořadu Chcete mě? Jeho jediný syn Jiří je velmi úspěšný manažer a otci z oka vypadl.

Než Zdeněk Srstka začal svou hereckou a moderátorskou kariéru, byl profesionálním sportovcem.

Věnoval se vzpírání, boxu a řecko-římskému zápasu. V první disciplíně vybojoval bronzovou medaili na mistrovství Evropy. V roce 1960 byl na olympiádě v Římě devátý.

Nejen sportovec, ale také kaskadér či moderátor

Objevil se ve filmech Marečku, podejte mi pero, Ať žijí duchové! nebo Rozpuštěný a vypuštěný. Zahrál si i v seriálech Sanitka či Četnické humoresky.

Známý je i jako bavič, vidět jsme jej mohli třeba v pořadu Možná přijde i kouzelník. Přestože se nikdy nepovažoval za velké herecké eso, u filmu se uplatnil i jako kaskadér.

Jeho tvář je také neodmyslitelně spojena i s pořadem České televize Chcete mě? Ten se nejdříve vysílal jednou za čtrnáct dní, poté na týdenní bázi.

Zdroj: František Vlček / MAFRA / Profimedia

Kromě Zdeňka Srstky v něm účinkovala i Marta Kubišová. Srstka v něm představoval televizním divákům zvířata z útulků, která i díky němu našla nový domov.

V pořadu ale musel skončit kvůli zdravotním problémům. Zemřel 29. července 2019 ve věku 83 let.

Česká televize nedávno oznámila konec pořadu Chcetě mě? Stalo se tak po dvaceti jedna letech.

Úspěšný ředitel

Jeho syn Jiří Srstka pochází z prvního manželství.

V roce 1982 absolvoval Právnickou fakultu univerzity Karlovy, v roce 2012 byl jmenován profesorem. Působil jako ředitel Národního divadla a od roku 2002 je v čele divadelní, literární a audiovizuální agentury DILIA.

Po svém otci zdědil nejen vřelý úsměv. Posuďte sami, jak moc je slavnému tatínkovi podobný.

Autor: Alice Konopásková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články