Zdeněk Troška si hanbatý film, který si ve Slunce, seno pouští vesnické drbny, sám natočil. Měl kvůli tomu problémy

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Troska Zdenek
Zdroj: Nextfoto

Zdeněk Troška je oblíbený český režisér, který se proslavil především svými pohádkami a komediemi. Jen málokdo ale tuší, že během své kariéry natočil také film pro dospělé. Dokonce kvůli tomu měl také oplétačky s veřejnou bezpečností.

Pohádky Zdeňka Trošky slavily mezi diváky vždy velký úspěch, ať už se jednalo o Princeznu ze mlejna, či pohádku O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Stejně tak byly oblíbené jeho komedie. Trilogie Slunce, seno se stala přímo legendární a hlášky z filmů lidé používají prakticky dodnes.

Nutně potřeboval část erotického filmu

Jen málo kdo ale tuší, že oblíbený režisér má zkušenosti ještě s jedním žánrem. Zdeněk Troška totiž jednou dokonce točil i pornofilm. Respektive jeho velmi krátkou část.

S velmi pikantní historkou se svěřil v pořadu 7 pádů Honzy Dědka. V rámci filmu Slunce, seno a pár facek potřeboval Troška část erotického filmu, který se pak zamění se snímkem pro věřící, jež si pouští ženy na vesnici. V té době však kvůli právům nesměl žádný již natočený snímek použít. Lechtivou část filmu si tak musel natočit sám.

Musel obsadit známou z vesnice

Objednal si kvůli tomu „profesionály“ z Prahy, kteří byli na podobnou produkci zvyklí. „Kluci přijeli, ale holky ne,“ začíná své vyprávění u Honzy Dědka Troška.

„Lítal jsem po vsi, tam byla taková rodina, měli holku… Nemohl jsem říct, že je veselá v rozkroku, a tak jsem té mámě říkal, že je ta holka taková šikovná a že by byla do půl těla a dostala by pětistovku!“ pokračoval. Maminka tak nakonec souhlasila a dívka si spolu s kamarádkou z Polska ve filmu opravdu zahrála.

Poté na dveře zaklepala policie

Pak ale přišel celkem kuriózní problém. „Jenže ony dvě dívenky, které se eroticky ‚snažily‘, se posléze někde na diskotéce svým výkonem pochlubily a nějaká všímavá duše to honem nahlásila na VB,“ svěřil se režisér v rozhovoru pro iDNES.

Strážci zákona tak přijeli k režisérovi domů a natočeného materiálu se začali domáhat. Troška jim tak natočenou sekvenci nakonec ukázal.

„Koukali a divili se, že tam není nic vidět,“ smál se režisér v 7 pádech. Ačkoliv se jedná jen o pár vteřin, bez osudného útržku už si film Slunce, seno a pár facek ani neumíme představit.

Zdroj: YouTube, iDNES.

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články