Zdeněk Řehoř se nešťastně zamiloval. Jeho osudová láska se nakonec rozvedla, ovšem pro jiného muže

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
zdenek rehor
Zdroj: Profimedia

Zdeněk Řehoř sice svět opustil v roce 1994, i tak je ale pro mnoho lidí nezapomenutelným hercem, který se objevil v mnoha filmech a divadelních představeních. Obvykle hrával role nesmělých a naivních chlapíků. A podobnou povahu měl podle časopisu Osudy slavných hvězd i v reálném životě.


Mezi svými hereckými kolegy a kolegyněmi byl velmi oblíbeným. Byl milý, hodný, nikdy se nad nikoho nepovyšoval, zároveň byl ale také naivní, klidný a tichý. Dvakrát se oženil. Jeho osudová láska ale nesouvisela ani s jedním jeho manželstvím, herec se totiž nešťastně zamiloval do jedné z kolegyň.

Pro ženy byl ideálem, a není se tak čemu divit, že se na něj jen lepily. On podlehl dvakrát. Poprvé se oženil s herečkou Věrou Krpálkovou. Tehdy mu bylo 33 let, jí bylo 19. Manželství i z toho důvodu vydrželo jen dva roky, pak se vztah rozpadl. Na druhý pokus dopadl Řehoř ještě hůř.

Nemohli mít děti

Když si vzal Zdeněk Řehoř Janu Semrádovou, řešili ve svém společném životě jeden obrovský problém. Janě se nedařilo otěhotnět a ukázalo se, že spolu pár mít děti ani nemůže. Proto se rozhodli, že rodinu založí jiným způsobem a osvojili si holčičku.

Té se herec věnoval s maximální otcovskou péčí, i to mohl být podle všeho důvod k tomu, že se začal vzdalovat své ženě. Dalším důvodem byla i jeho láska k vdané ženě, která se stala jeho největší osudovou láskou. Jednalo se o herečku Jiřinu Švorcovou.

Přiznala se manželovi

Se Švorcovou se potkal Řehoř v jediné divadelní inscenaci, kterou společně hráli. Pak se s ní vídal ale i nadále a jiskra mezi nimi přeskočila velmi rychle. Oba sice byli zadaní, Jiřina ale doma manželovi svého milence přiznala. A její manžel do jejich vztahu nezasahoval.

Jeho naděje, že pomatená láska brzy odezní, se totiž brzy vyplnily. Herečka pochopila, že je šťastná se svým mužem, který jí všechno dokázal odpustit, a se Zdeňkem Řehořem se nakonec rozešla. Ten z toho byl velmi zdrcený a nedokázal herečce nikdy odpustit.

Nakonec se opravdu rozvedla

Pro Řehoře bylo největším zklamáním, když se po čase dozvěděl, že se Jiřina Švorcová nakonec rozvedla, důvodem ale byla láska k někomu úplně jinému. Ačkoli byl jinak herec velmi milým a dobrým mužem, nedokázal pochopit, že jeho láska nebyla pro Švorcovou dostatečná.

Urazil se a do konce života s ní už nepromluvil. Věnoval se pak především herectví, soustředil se na svou kariéru a dělal, co mohl, aby na nešťastnou lásku zapomněl. To se mu sice podle Blesku pro ženy nikdy nepovedlo, i tak ale prožil dlouhý a poměrně spokojený život a svými rolemi bavil fanoušky ještě mnoho let.

Zdroj: Blesk pro ženy, Osudy slavných hvězd

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články