Zdena Hadrbolcová na tom není po mrtvici dobře. Oblíbená Růžena z Ulice se do seriálu už nejspíš nevrátí

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Hadrbolcova Zdena
Zdroj: Profimedia

Většina lidí zná Zdenu Hadrbolcovou jako pekařku Růženu z Ulice. Ačkoliv se v seriálu neobjevila už více než tři roky, diváci na ni stále vzpomínají. Nyní už je jasné, že se známá herečka do seriálu nevrátí. Pravděpodobně se už nevrátí ani do svého pražského bytu, její zdravotní stav totiž vůbec není dobrý.

Zdena Hadrbolcová si zahrála ve stovkách českých filmů a seriálů. Snad nejvíce se pro ni staly typické role obětavých a citlivých maminek, například ve filmu Bylo nás pět či Už zase skáču přes kaluže.

Diváci Hadrbolcovou milovali jako Růžu z Ulice

Je proto skoro až paradoxní, že ona sama nikdy děti neměla. Nikdo toho však nelitovala. S kameramanem Jiřím Průchou žila celá léta jen na „psí knížku“. Po jeho odchodu tak velmi osaměla.

Náplní jejího života se tak stala většinou práce. Ještě v roce 2019 si zahrála ve filmu Petra Kolečka Přes prsty. Lidé si ji ale nejvíce pamatují z nekonečného seriálu Ulice. Jako Růžena Habartová se v seriálu objevovala už od úplného začátku. V posledních letech ale začala postupně z projektu mizet. Naposledy se v něm objevila v roce 2020.

Ačkoliv její dějová linka nebyla nijak uzavřena, už nyní je všem jasné, že se sympatická herečka v seriálu už zřejmě nikdy neobjeví. Nedovoluje jí to totiž její vážný zdravotní stav.

Problémy s chůzí i mozková mrtvice

Už od roku 2016 se Zdena potýkala s problémy se srdcem. Během loňského roku se ukázalo, že už se špatně dostává ze svého podkrovního bytu. Herečka tak nikam nechodila a celé dny jen koukala do čtyř stěn.

Během prosince se ale celá situace ještě zhoršila. Herečka se už delší dobu nikomu neozývala, a když ji šli navštívit její blízcí, našli ji v hrozivém stavu.

„Dostala mrtvici. Návštěva ji našla částečně ochrnutou a s očima v sloup. V podstatě ji zachránili. Hned jí volali rychlou. Jenže v takovém případě je třeba se co nejdřív dostat do rukou lékařů a záchranka uspěla až u třetí nemocnice,“ prozradil tehdy důvěryhodný zdroj webu Extra.

Její byt zeje prázdnotou

Herečka byla po propuštění z nemocnice převezena do Domova třetího věku, neboť už se o sebe nedokázala postarat. Ačkoliv mnozí doufali, že se její stav zlepší, zřejmě tomu tak nebude. Jak uvedl deník Blesk, Hadrbolcová byla už před měsícem převezena do dalšího, zřejmě ještě odbornějšího zařízení.

Její krásný byt na Malé Straně tak zůstal prázdný. „Podle malostranských sousedů zajde nějaký mladší příbuzný, prý synovec, občas vyvětrat,“ informuje Aha! Herečka i její okolí by si jistě přály, aby se mohla domů ještě podívat, naděje je ale spíše mizivá.

Zdroj: Aha!, Blesk, Extra, OnlyU

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články