Začátek Lucie Borhyové v televizi se datuje do roku 1997. Zahrála si hloupou blondýnu, které nejede auto

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Lucie Borhyova
Zdroj: Nextfoto

Dnes ji většina lidí zná jako moderátorku hlavní večerní zpravodajské relace na TV Nova. Lucie Borhyová se už několik let objevuje po boku Reye Korantenga a je patrně jednou z nejznámějších moderátorek v České republice. Málokdo si tak dnes vzpomene na její začátky v pořadu Ptákoviny.

Televizní noviny uvádí už od roku 1999. Od roku 2005 se k této pozici přidalo ještě moderování pořadu Víkend. Jak se ale z Borhyové slavná moderátorka stala? Jaké byly její úplné začátky?

Hloupá blondýna

Na televizních obrazovkách se poprvé objevila v roce 1997. Tehdy hledala televize do svého pořadu s názvem Ptákoviny sexy blondýnku, která by neměla problém ze sebe udělat tak trochu hlupáka.

Borhyová se na roli hloupé blondýnky, která si neví rady s řízením, hodila skvěle, uvádí Aha! Ukázalo se, že ona je tou dokonalou ženou, které by muži s opravou auta ihned pomohli. Tehdy ještě netušila, že na ni čeká velká moderátorská kariéra.

Potřebovala razítko do indexu

To, že Lucie začala pracovat právě pro Novu, byla podle jejích slov velká náhoda.

„Studovala jsem v té době Vyšší odbornou školu publicistiky, která sídlila ve Spálené ulici v centru Prahy. A Nova byla hned za rohem ve Vladislavově ulici. A protože jsem potřebovala na škole vedle praxe v tištěném médiu a rozhlase i praxi v televizi, šla jsem na Novu. Abych získala razítko do indexu,“ prozradila Blesku.

Ačkoli se tehdy dozvěděla, že na praxi právě neberou, nechala na recepci životopis. A o dva týdny později se jí na základě něj ozvali a nabídli jí práci.

Tehdy nejspíš Lucie netušila, že jednou bude hlavní tváří TV Nova. Dnes si ale bez moderování zpravodajství nedovede představit svůj život. Na své začátky vzpomíná s úsměvem a je ráda, že všechno dopadlo právě takhle.

Zdroj: Aha!, Blesk, Kafe, YouTube

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články