Za smrt herečky Brittany Murphy mohly možná léky. Spekuluje se ale i o anorexii, stresu nebo smrtící plísni

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Brittany Murphy
Zdroj: Profimedia

Herečka Brittany Murphy se proslavila především rolí barmanky Shellie ve snímku Sin City: Město hříchu z roku 2005. O pouhé čtyři roky později ale ve věku teprve 32 let zemřela. Její smrt byla nejprve považována za smutnou ránu osudu. Postupně se ale začalo spekulovat o tom, že nešlo jen o to.

Jako herečka se prosadila už v 9 letech, kdy si zahrála jednu z hlavních rolí ve školní inscenaci. V 90. letech měla na kontě celou řadu menších vedlejších rolí. Pak přišel růst kariéry, který ale nečekaně zastavila její smrt.

Mohla být zachráněna?

V listopadu 2009 byl manžel herečky napaden bakterií způsobující stafylokokové infekce. Skončil v nemocnici a jeho žena se v prosinci ve svém sídle zhroutila. Tehdy podle výpovědi matky nemohla popadnout dech.

Žena jí pomohla vstát, nebrala ale problémy nijak vážně, píše Lifee. Nejspíš si myslela, že jde o vyčerpání ze stresu. Jenže ten samý den Brittany zkolabovala podruhé. A tehdy už musela být převezena do nemocnice.

Tam bohužel zemřela. Lékaři nejprve označili její skon za náhodný, při další pitvě potom bylo uvedeno, že za smrt mohla sideropenická anémie a zvýšené užívání předepsaných léků. Postupem času se ale objevily další spekulace.

Manžel herečky Simon Monjack tvrdil, že Brittany zničil Hollywood svým přístupem. Krátce před smrtí se totiž během natáčení Murphy nepohodla s tvůrci právě připravovaného snímku. Dokument, který o smrti herečky vznikl, nicméně naopak označil jejího muže za manipulativního a připsal příčinu smrti z velké části jemu.

Další příčinou mohla být podle všeho anorexie. Média si už po natáčení Sin City všimla, že je herečka pohublá. Přičítala to tehdy kokainu, což Murphy odmítla. Následně se pak hovořilo o tom, že má poruchu příjmu potravy.

Prokleté sídlo

Manžel Brittany Murphy zemřel jen 5 měsíců po ní. Koroner tehdy uvedl, že za smrtí scenáristy stojí akutní zápal plic v kombinaci s anémií. „Vím jenom to, že měl Simon před smrtí halucinace, že mu z kůže vylézají různé věci,“ uvedla v roce 2013 jeho matka Linda Monjacková.

Jedna z teorií hovoří o tom, že bylo sídlo páru prolezlé smrtící plísní, která za smrt dvou mladých lidí mohla, píše Blesk. Možných příčin je v obou případech víc a dodnes se nenašly jasné důkazy toho, co skutečně Brittany a jejího muže zabilo.

Zdroj: Blesk, Super, Metro, Lidovky, Lifee, Týden

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články