Z fešáků z Backstreet Boys jsou dnes vzorní tatínci. „Rodičovství nás naučilo zpomalit,“ tvrdí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Backstreet Boys
Zdroj: Profimedia

Mezi nejznámější americké boybandy devadesátých let bez pochyby patří skupina Backstreet Boys. Kdo by neznal hity I Want It That Way nebo Everybody, kterými se proslavili po celé planetě. Jak se jim po více než dvaceti letech kapela rozrostla?

Skupinu dal v roce 1993 dohromady americký byznysmen Lou Pearlman. Inspiroval se kapelou New Kids on the Block a na základě konkurzu dal dohromady AJ McLeana, Nicka Cartera, Howieho Dorougha, Kevina Richardsona a Briana Littrella.

Pomalý nástup vystřídal mega úspěch

První koncert měli v červnu roku 1993. Jejich popularita rostla, a to nejen v USA, ale také v Evropě. Největší boom nastal po roce 1997 s novým albem a hitem Quit Playing Games with My Heart, který okamžitě atakoval žebříčky hitparád.

V té době se začali soudit se svým zakladatelem, který si inkasoval sedmdesát pět procent jejich zisku a vkládal ho do jiných kapel, jako například NˈSync.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Backstreet Boys (@backstreetboys)

Jejich písně jsou dodnes hity

Další deska Millennium byla opět trhákem a hit I Want It That Way je dodnes jednou z nejznámějších písniček kapely. Nominace na pět Grammy a celosvětový úspěch desky jim zajistil další nahrávací smlouvu.

Po přelomu tisíciletí se potýkali s problémy, a ačkoliv vydali ještě několik alb, v roce 2002 vyhlásili pauzu. Po třech letech sice vydali album, ale nebylo příliš úspěšné, a nakonec z kapely odešel Kevin Richardson.

Zatím poslední desku vydali v roce 2009 a v rámci turné k němu se podívali také do České republiky. Ačkoliv od dob jejich největší slávy uplynulo už více než dvacet let, stále jsou to velcí fešáci a dnes už také tatínci od rodin.

Dnes jsou vzorní tatínci

Brian Littrell se nedávno pochlubil snímkem se svým osmnáctiletým synem Bayleem, který jako by mu z oka vypadl, a dokonce se také živí jako zpěvák. Ani jeho bratranec Kevin Richardson nezůstal pozadu a má dva krásné kluky.

V roce 2016 se stal pyšným tatínkem také Nick Carter, syna Odina mu porodila partnerka Lauren Kitt. I Howie Dorough má dnes dva krásné syny. Jedinou holčičkou v jinak čistém boybandu je dcera AJ McLeana, která má ještě mladšího brášku.

Kapela se tak rozrostla o dalších osm členů a její počet se možná ještě bude zvyšovat. Rodičovství totiž všem členům svědčí.

Pro magazín People Howie Dorough řekl: „Sice jsme se trochu unavili, ale mít vlastní rodinu je něco, z čeho vám neustále vyskakuje husí kůže. Naše děti jsou úžasné. Sdílejí totiž své tatínky s celým světem. Rodičovství nás naučilo umět zpomalit a být obětavějšími.“

Zdroj: wikipedia.org, sip.denik.cz, people.com, extra.cz
Autor: Karolína Stoczková


Související články