Yvonne Přenosilovou terorizovala StB hrubými dopisy a telefonáty. Bála se o své zdraví

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Yvonne Prenosilova
Zdroj: Nextfoto

Yvonne Přenosilová se stala hvězdou prakticky za jediný den. Nejen svým typickým hlasem, ale také vzezřením se ihned zapsala do paměti tisíců fanoušků. Přesto to ale neměla v životě snadné. Trápila ji řada věcí a dnes se potýká se zdravotními problémy, kvůli kterým už skoro nevychází z domu.

Prorazila už ve svých 16 letech. Byla srovnávána se zahraniční zpěvačkou Brendou Lee, jejíž písničky později začala dokonce přezpívávat do češtiny. V tehdejším Československu se velmi rychle stala hvězdou a v roce 1965 dostala kvůli svému dokonalému hlasu pozvání na vystupování v Londýně.

V roce 1968 ale do jejího slavného života zasáhly historické události. Když podepsala manifest 2000 slov, podepsala si vlastně také i svůj ortel. Dodnes ale podle Super ničeho nelituje, i když uznává, že tehdejší doba byla velmi náročná a rozhodně na ni nemá milé vzpomínky.

Utlučeme tě

Yvonne Přenosilová má na tehdejší dobu jenom ty nejhorší možné vzpomínky. StB ji tehdy kontaktovala hned několikrát, vyhrožovala jí hrubými dopisy a ona se skutečně bála o své zdraví. „Zvedla jsem telefon a slyšela: My tě utlučeme, my tě zabijeme. Ten teror trval rok,“ vzpomíná zpěvačka.

Po své emigraci do Anglie, kam nakonec utekla, se pokoušela v zemi usadit, ale nedařilo se jí. Nějaký čas žila v Mnichově, pak žila delší dobu v Praze. Nakonec se její život stal poměrně spokojeným, ona opět našla ztracené fanoušky a všechno, co se stalo kdysi, považuje dnes za velkou životní zkoušku.

Nesnesitelné bolesti

Ještě před pár lety Přenosilová tvrdila, že ji nic netrápí a žije spokojený život. Jenomže v jejích 74 letech se nyní potýká se zdravotními problémy, kvůli kterým podle webu Sedmička nemůže pomalu ani vyjít z domu. Její syn navíc nikdy nechtěl žít v Česku, proto zůstal v zahraničí a Yvonne si stěžuje, že jí moc chybí.

„Paní Přenosilová má obrovské bolesti zad. Prakticky kvůli nim ani nevychází z domu. Když už přece jen někam nutně potřebuje jít, předchází tomu dvouhodinová příprava, kdy si musí záda ledovat. Kvůli tomu je ale velice často nachlazená. Nedaří se jí vůbec dobře,“ řekl Sedmičce dobře informovaný zdroj.

Po ukončení hudební kariéry se stal pro Yvonne nejdůležitějším člověkem na světě její syn Maximilián Philipp. Ten ale už před lety řekl, že v České republice žít nechce. Dokud se s ním mohla zpěvačka vídat, byla šťastná, teď to ale není příliš možné.

Ačkoli podle Sedmičky syn na matku myslí, má v Německu svůj vlastní život a nehodlá na tom nic měnit. Že by se o Přenosilovou přijel do Čech postarat, to prý rozhodně nehrozí. Svůj vliv na to možná má i fakt, že ještě není ženatý, Yvonne by si to ale velmi přála.

Zdroj: Sedmička, Super

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články