Yvonne Přenosilová, Ladislav Županič, Naďa Urbánková. Celebrity, které nás opustily v roce 2023

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Yvonne Prenosilova
Zdroj: Profimedia

Jako každý rok i ten minulý nás připravil o mnoho slavných tváří. Česká republika se musela rozloučit s nejednou celebritou, jinak tomu nebylo ani v zahraničí. Které velké osobnosti nás v roce 2023 opustily? Pojďme na ně společně zavzpomínat.

Yvonne Přenosilová

Yvonne Přenosilová trpěla už od roku 2010 svalovou atrofií. Přesto se ale snažila do poslední chvíle žít naplno. V posledních letech ji trápila rakovina, kvůli které nakonec také po celkovém selhání organismu skončila v nemocnici. Ve věku 76 let nás opustila 11. září.

Ladislav Županič

Až do poslední chvíle se snažil věnovat maximum své energie práci v divadle. Jeho smrt, ke které došlo začátkem prosince, fanoušky šokovala. Herec a dabér zemřel v nemocnici poté, co dostal infarkt. Bylo mu 80 let.

Naďa Urbánková

3. února nás opustila velká osobnost. Naďa Urbánková se do poslední chvíle věnovala zpěvu a snažila se myslet pozitivně. Bohužel, rakovina spojená s komplikacemi po prodělání onemocnění covid-19 na ni byly příliš. Zemřela ve věku 83 let.

Zdena Hadrbolcová

V posledních letech jsme ji mohli vídat především v seriálu Ulice, kde si zahrála starostlivou maminku Růženku. Byla velmi aktivní i v pozdějším věku, práce ji držela na nohou. Bohužel se u ní projevily zdravotní problémy spojené právě s věkem. Zemřela 20. listopadu ve věku 86 let.

Další zesnulé české osobnosti

Česká republika mimo výše zmíněných osobností oplakala také mnoho dalších. Mezi největší jména, která bychom si měli připomenout, patří například Jana Šulcová, Soňa Červená, Jiří Macháně, Petr Hošek nebo Jiří Černý.

Zahraniční umělci, kteří nás opustili

Mezi zahraniční hvězdy, které nás letos opustily, patří například zpěvačky Tina Turner či Sinéad O’Connor. Mezi těmi, kdo odešli do hereckého nebe, se objevují dále jména hvězd sitcomů jako Matthew Perry nebo Suzanne Somers. Zemřel také fotbalista Bobby Charlton nebo hokejista Bobby Hull.

Zdroj: Blesk pro ženy, Zprávy Aktuálně, Novinky, Česká televize Sport, Refresher, Blesk

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články