Yvetta Simonová oslavila 95. narozeniny. Stále koncertuje a na svět se dívá s optimismem v očích

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Yvetta Simonova
Zdroj: Nextfoto

4. listopadu oslavila 95. narozeniny. Yvetta Simonová přesto na svůj věk nepůsobí. Zpěvačka s nezaměnitelným hlasem se proslavila už v 60. letech minulého století. Dodnes ale příležitostně koncertuje. Jaký je její lék na dlouhověkost?

Narodila se jako Yvetta Roubalová. Když si vzala svého muže Františka Spurného, změnila příjmení. Když se potom seznámila s Werichem, který jí hodně pomohl v jejím kariérním životě, přejmenovala se na Simonovou. Jméno od S si prý nechala proto, aby nemusela měnit monogramy na kapesnících, píše Vlasta.

Hvězda 60. let

Obdobím největší popularity Yvetty Simonové byla bezesporu první polovina šedesátých let. Tehdy se pravidelně objevovala například na předních příčkách ankety Zlatý slavík, připomíná Reflex.

Také v té době propůjčila hlas Tornádu Lou ve filmu Limonádový Joe, když nazpívala písničku Whisky, to je moje gusto. A její sláva pokračovala i v 70. letech, kdy vystupovala před veřejností a pyšnila se titulem oblíbené zpěvačky.

Nicméně ani dnes, ve svých 95 letech, herečka nepověsila hudební kariéru na hřebík. Sice občas zavtipkuje na téma, že už tu vlastně nemá co dělat, stále má ale dostatek energie na to, aby jednou za čas vystoupila před lidmi.

Tajemství dlouhověkosti

Žádný konkrétní lék na dlouhověkost Simonová nemá. Je prý ráda, když může publiku udělat radost. Největší odměnou pro ni je vidět, že ji fanoušci na pódiu ještě uvítají.

„Lidi jsou rádi, když mě vidí, že ještě chodím a stojím u mikrofonu,“ cituje její slova iDNES. Její radou pro spokojený a dlouhý život je optimismus.

„Jsem optimistická. Říkám si, že všechno je dobrý, bude to dobrý a ještě vydržím. Ale žádný recept na to opravdu není. Je lepší si nic nepřát,“ dodává závěrem.

Zdroj: Český rozhlas České Budějovice, Reflex, iDNES, Vlasta, CNN Prima NEWS

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články