Yvetta Simonová brzy oslaví 94. narozeniny. Vitalitu si udržuje ranní rutinou

od Markéta Krejčí
< 1 minuta čtení
Simonova Yvetta
Zdroj: David Kundrát / CNC / Profimedia

Pravidelný pohyb je základem dlouhého života. Jasným důkazem je zpěvačka Yvetta Simonová. Ta ve svých třiadevadesáti letech vypadá naprosto parádně. Kromě pravidelného cvičení ji v kondici udržuje také vystupování před natěšeným publikem.


Populární zpěvačka Yvetta Simonová, která svůj vrchol kariéry prožila především v 60. letech, je stále v takové kondici, jakou by jí záviděli i o polovinu mladší kolegové. A to za měsíc oslaví 94. narozeniny.

Každý den cvičí, a to už několik let

Deníku Blesk nedávno prozradila, v čem je kouzlo jejího vitálního života. „Každý den cvičím, hned ráno. Uvařím si hrnec kafe, pak jdu na zem a cvičím. Musím se rozhýbat, jinak bych se nehla,“ vysvětlila.

Přitom už jednou měla pořádně namále. V 76 ji totiž potkala velmi nešťastná nehoda, při které upadla a skřípla si nerv. Celá situace pak vyvrcholila velmi náročnou operací a dlouhou hospitalizací.

Zranění jí naštěstí elánu neubralo

Mnoho lidí by náročná rekonvalescence negativně poznamenala, a to především po psychické stránce. Paní Yvetta se však rozhodla to nevzdat.

Jak jsme nedávno psali zde, našla si rehabilitační zařízení, kde jí pomohli. A to nejen fyzicky, ale i psychicky. Společnost lidí totiž dělá zpěvačce velmi dobře.

V 93 letech opustila známý orchestr

A stejně blahodárně na ni působí také vystupování před lidmi. „Přijdu na jeviště a jsem tak šťastná! Nabije mě to takovou energií,“ přiznala deníku Aha!

Nyní už ale bude mít vystoupení trochu méně. Společně se svým hudebním kolegou Josefem Zímou totiž nedávno ukončili své působení v legendárním Orchestru Karla Vlacha.

Místo nich bude v tělesu působit Václav Noid Bárta a Tereza Anna Mašková. Přesto se snad Yvetta Simonová na pódiu ještě občas objeví. Energii na to určitě má.

Zdroj: Blesk, Aha!, OnlyU, Super

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články