Xindl X odmítá hrát jen pro vybrané lidi. Některá nařízení spojená s pandemií považuje za absurdní

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
xindl x
Zdroj: Profimedia

Xindl X je velmi známý zpěvák, který se mezi českými hudebníky rychle prosadil svými chytlavými texty. Nedávno také zhubnul a poslední měsíce trávil na Tenerife.

Naposledy se rozpovídal pro rádio Frekvence 1, kde také živě zahrál některé písně z posledního CD Terapie. Na co se jeho fanoušci mohou těšit? Prozradil také, jak se mu žilo na Tenerife a jak začala jeho hudební kariéra.

Koncertuje hlavně online, ale bez fanoušků to není ono

Jako většina hudebníků se i Xindl X v posledních měsících zaměřil na online vystupování. Hraje nejen aktuální songy, ale také starší písničky, které lidé milují a které se pořád hrají v rádiích. „Díky bohu za karaoke texty, sám si googlím svoje texty, kdo tam co napsal,“ přiznal se Xindl X.

„Někdy skládám úplně bez kytary, píšu text a rovnou mi v hlavě začne hrát melodie. Nejdříve se snažím dát dohromady pěveckou melodii, neomezovat se tím, jak to napasovat na akordy. Až když ji mám hotovou, tak k ní vymýšlím doprovod. Někdy jdu naopak od kytary,“ odpověděl na otázku, jak skládá nové texty.

Vyzpovídali ho dva moderátoři, kteří se ptali také na jeho začátky. „Na jednu stranu jsem psal básničky v češtině, na druhou stranu písničky v angličtině. Nenapadlo mě, že by to mohly být dva světy, který by se mohly potkat,“ uvedl český písničkář. Jeho omezená slovní zásoba ale nakonec způsobila, že se vrátil k rodné češtině.

„Ze začátku texty hodně trpěly, jak jsem se je snažil dělat zvukomalebný, aby co nejvíce pasovaly na melodii. Když se člověk snaží dělat z češtiny angličtinu, tak tam kolikrát není místo pro význam. Nic moc tím neřekneš,“ krčil rameny zpěvák.

Chce, aby na koncert dorazili všichni bez rozdílu

I když je Xindl X vystudovaný scénárista, věnuje se hudbě, a to už několik let. Kvůli pandemii musel odložit rozepsaný muzikál, nyní ale zvažuje, že se k němu vrátí. „Některá nařízení byla tak absurdní, kdybych je napsal do scénáře, tak mi řeknou, že se to nemůže stát. Realita byla ale daleko absurdnější.“

Na konci listopadu měl proběhnout jeho velký koncert v O2 universu, ale raději ho přesunul na jarní termín. Jako důvod uvedl následující: „Hudba má lidi spojovat, ne je rozdělovat a selektovat – ty můžeš na koncert a ty nemůžeš.“ Věří, že v roce 2022 už to bude tak, že se na něj přijdou podívat všichni.

Na jeho koncertě pak uvidíte také Pokáče, Terezu Maškovou nebo Mirku Miškechovou. Chystá také jedno překvapení, které nehodlá prozradit.

Kromě toho, že pořád píše novou hudbu, poslední měsíce trávil se svou rodinou na Tenerife, kam původně vyrazili jen na 14 dní. Nakonec tam ale strávili 8 měsíců. Xindl X tam také chce trávit vánoční svátky, ostrov si zamiloval.

Zdroj: blesk.cz, Frekvence 1

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články