Xena a Gabriela se po letech setkaly před kamerou. S představitelem Herkula ale dobré vztahy Lucy Lawless nemá

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Lucy Lawless
Zdroj: Profimedia

Lucy Lawless se v 90. letech stala feministickou a lesbickou ikonou své doby. V roce 1995 se nejprve objevila jako Xena ve třech epizodách seriálu Herkules, potom dostala svůj vlastní. Na svých cestách se bojovnice Xena setká mimo jiné s Gabrielou, kterou si zahrála Renée O’Connor. A seriál v mnoha ohledech naznačil, že jejich vztah je více než přátelský.

Představitelky Xeny i Gabriely později přiznaly, že skutečně šlo o jakési skryté poselství. O homosexuálních vztazích se tehdy ještě nemluvilo tak otevřeně, přesto ale tvůrci chtěli naznačit, že na světě existují.

Opět spolu

Od vysílání seriálu uběhly dlouhé roky. Mnoho fanoušků v minulosti volalo po pokračování sérií o nebojácné Xeně. Toho se sice nedočkali, v roce 2020 nicméně začala Lucy Lawless natáčet jiný snímek, ve kterém se opět setkala s Renée O’Connor.

V seriálu My Life Is Murder hraje Lawless policejní vyšetřovatelku. Představitelka Xeny se za uběhlé roky výrazně změnila. Přesto ale setkání dvou hvězd před kamerou v mnoha fanoušcích vyvolalo velmi silné emoce.

Lucy Lawless

Zdroj: Profimedia

Zahrály si spolu sice jen krátce, i tak ale mnoho lidí ocenilo, že byla dvojice nějakým způsobem opět dána dohromady. Herečky jinak v osobním životě pojí dlouholeté přátelství, píše E News.

Herkules Xenu pěkně vytočil

Představitelka Xeny se kromě herectví věnuje právě podpoře práv členů LGBTQ komunity. Snaží se ale také celkově bojovat za „čistší svět“. V minulosti za nevhodné názory odsoudila Kevina Sorba, představitele Herkula.

Herec se nikdy netajil tím, že je podporovatelem Donalda Trumpa. Když ale v roce 2021 napsal na sociálních sítích, že během nepokojů v Kapitolu do vládní budovy ve skutečnosti vtrhli „levicoví aligátoři“, ihned se dočkal od Lawless reakce.

„Ne drahoušku, tohle nejsou žádní patrioti. Tohle jsou naši domácí teroristé. Tohle jsou ti hajzlové, kteří vyrazí ven a plní příkazy lidí, jako jsi ty, kteří si je rádi omotávají kolem prstu jako hračky a nechají je dělat to nejhorší,“ napsala mu tehdy a její slova byla oceněna mnoha souhlasnými komentáři.

Zdroj: Entertainment Weekly, Digital Spy, People, E News

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články