Warwick Davis si v Harrym Potterovi zahrál celkem čtyři role. Díky nanismu se stal skřetem i profesorem bradavické školy

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Warwick Davis
Zdroj: Profimedia

Warwick Davis se objevil v celé řadě snímků. V roce 2022 si zahrál hlavní roli v seriálu Willow, známý je ale také z filmů o Harrym Potterovi. A to nejen jednou rolí. Britský herec si v nich zahrál dohromady čtyři postavy.

Warwick Davis trpí nanismem. Jeho malý vzrůst mu k mnoha rolím ve skutečnosti pomohl. Když mu bylo 11 let, jeho babička ho zapsala do konkurzu na roli ewoka Wicketa ve Star Wars. A on se osvědčil. Od té doby se mu nabídky hrnuly.

Ztráta syna ho bolí dodnes

V herecké kariéře se mu daří. V osobním životě nicméně prošel něčím, co nikdy nedokázal úplně překonat. Jeho prvorozený syn Lloyd totiž zemřel 9 dní po narození. A to kvůli komplikacím s trpasličími geny, které zdědil po obou rodičích.

„Člověk se s tím naučí žít. Naučí se vnímat skutečnost. Nikdy ale tak úplně nezapomene a bolest nikdy úplně nezmizí,“ řekl kdysi herec. Je nicméně rád, že má podporující manželku, se kterou nakonec vychoval dvě zdravé děti.

Čtyřrole

Ve světě showbyznysu je poměrně běžné, že si někdo ve filmu zahraje dvojroli. Warwick se ale ve snímcích o Harrym Potterovi stal celkem čtyřmi osobami.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Warwick Davis (@warwickadavis)

V několika dílech se objevil jako profesor Filius Kratiknot, jehož nejslavnější scéna je pravděpodobně ta, ve které učí studenty kouzlo Wingardium leviosa. Toho si zahrál i poté, co charakter prošel výraznou vzhledovou změnou.

Už v první dílu filmu se objevil Warwick jako skřet v bance, který zavedl Harryho Pottera do jeho trezoru. V posledních dvou dílech se potom stal skřetem Griphookem.

V letošním roce se fanoušci herce dočkají jeho přítomnosti v Praze. Warwick Davis dorazí na Comic-Con, který se bude konat od 5. do 7. dubna v pražském O2 universu.

Zdroj: Facebook, Instagram, Slash Film, Cambridge News, People, CBR

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články