Waldemara Matušku okouzlila dívka z Ostře sledovaných vlaků. Jejich rozchod nebyl vůbec pěkný

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Matuska Waldemar
Zdroj: Jiří Čada / CNC / Profimedia

Waldemar Matuška byl nejen vynikající zpěvák a herec, ale také velký milovník a sukničkář. Zkrotit ho dokázala až jeho třetí manželka Olga Blechová. Ale ani počátek jejich vztahu nebyl ideální. Slavný „Slavík z Madridu“ tenkrát totiž zřejmě zapomněl, že už doma jednu dívku má.

Waldemar Matuška patřil v 60. letech k nejoblíbenějším zpěvákům a hercům. Jeho až uhrančivé vzezření se stalo osudným nejedné slečně, která známému seladonovi přišla do cesty.

Zelenohorská byla velká hvězda

Jednou z nich byla tehdy teprve 18letá Jitka Zelenohorská. Ta se se slavným zpěvákem seznámila při natáčení filmu Kdyby tisíc klarinetů.

Ačkoliv byla velmi mladá a neměla žádné herecké vzdělání, velmi brzy se etablovala na jednu z nejobsazovanějších mladých dívek a zahrála si v desítkách snímků.

Mezi její nejvýznamnější patří ty ze spolupráce s Jiřím Menzelem, se kterým natočila Skřivánci na niti a také Ostře sledované vlaky. Právě její pozadí se objevilo v jedné z nejikoničtějších scén tohoto filmu.

Zelenohorska_Jitka

Zdroj: Profimedia

Pár byl dokonce zasnoubený

Nikoho tak příliš nepřekvapilo, když se do ní Waldemar bláznivě zamiloval, a to navzdory tomu, že byl o 14 let starší. Vztah trval pět let, během kterých došlo dokonce i na zásnuby.

Pak se ale na scéně objevila Olga Blechová, které Matuška nemohl odolat. Rozchod Jitky se známým zpěvákem nebyl ale ani trochu příjemný.

Vyměněné zámky i facky

Podle deníku Blesk po Praze kolovalo mnoho historek o tom, co se mezi nimi vlastně odehrálo. Dle některých měla Zelenohorská oba milence pořádně „proplesknout“, podle jiných se zase o rozchodu dozvěděla, až když jí do zámku jejich bytu nepasoval klíč.

Mladá herečka s herectvím skončila ještě před revolucí, když se odstěhovala za svým manželem do Německa. V Čechách se ale stále občas ukáže. Nedávno se chtěla zúčastnit vzpomínkového koncertu právě na Waldemara Matušku, ale nakonec si s ohledem na přítomnost jeho manželky Olgy svou účast rozmyslela.

Zdroj: Blesk, Super

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články