Wabi Daněk překonal cirhózu jater i mrtvici. Osudnou se mu nakonec stala rakovina

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Wabi Danek
Zdroj: Ondřej Littera / MAFRA / Profimedia

Wabi Daněk zemřel 16. listopadu 2017. Slavný písničkář po sobě ale zanechal skvělou muziku a dodnes je mezi milovníky trampské a folkové hudby velmi oblíbeným. Pro mnohé byl jako milý a usměvavý člověk příkladem, ve skutečnosti ho ale trápila závislost na alkoholu, o které veřejnost příliš netušila.


Zpěvák, kterého nejvíc ze všeho proslavila píseň Rosa na kolejích, měl ke smrti blízko několikrát. Jako mladý dělal řidiče rychlé záchranné služby a dodržoval poměrně zdravý životní styl.

Když se ale dostal na vrchol své hudební kariéry, začal ironicky všechna pravidla, která dříve dodržoval, najednou porušovat. Jeho tělo se jen těžko vyrovnávalo se změnou životního stylu i jídelníčku, a Wabi tak měl řadu zdravotních problémů.

Překonal mrtvici

Daněk se stal závislým na pití, podle serveru Blesk byl schopný vypít i láhev tvrdého alkoholu denně. Když se začal potýkat s cirhózou jater, lékaři mu pití zakázali.

Jemu se ale podařilo abstinovat až na druhý pokus a ještě řadu měsíců si své zdraví ničil. Poté ale radikálně změnil svůj životní styl. Najel na zdravou stravu a začal abstinovat. „Nebylo se o čem rozhodovat, to bylo buď alkohol a rakev, nebo bez alkoholu, a ještě nějaký život,“ cituje slova písničkáře server Prima Ženy.

Když Wabi Daněk prodělal mozkovou mrtvici, měl velmi blízko k tomu, že se bude muset učit znovu mluvit. „Lékaři mi sdělili, že jsem měl velké štěstí. Stačilo málo a byl by konec. Tehdy jsem si uvědomil, že jsou důležitější věci, než je sláva, než jsou peníze. Od té doby se na ten svět dívám trochu jinak,“ popisoval pár let před smrtí Wabi podle CNN Prima NEWS.

Dostala ho rakovina

Se závislostí na alkoholu se dokázal poprat. Překonal cirhózu jater i mrtvici. Po každém vyhraném boji s nemocí měl Wabi Daněk pocit, jako kdyby se znovu narodil. Jeho štěstí ale nakonec přece jenom vyprchalo.

Osudnou se mu stala zákeřná rakovina. Bojoval s ní 4 roky a nakonec jí ve věku 70 let podlehl.

„Už to vypadalo, že to bude úspěšný boj, ale nakonec ho ta hnusná nemoc stejně dohnala. Byl jsem u něho pár týdnů před tím, než zemřel. To už jenom ležel. Je dobře, že odešel v kruhu rodinném, tedy doma, a ne v nemocnici,“ uvedl Daňkův kamarád, bavič Milan Pitkin.

Zdroj: Prima ženy, CNN Prima NEWS, Aha!, Blesk

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články