Vztah Martiny a Martina Preissových nejprve nepodporovala ani jedna rodina. Nakonec svou lásku prokázali

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
martin preiss martina preissova
zdroj: Profimedia

Martin a Martina Preissovi se vzali v roce 2009. Spojuje je nejen jejich herecká kariéra a láska k natáčení, ale i mnoho dalších faktorů. Museli se ale společně přenést také přes některé životní komplikace. Martinovi rodiče například jeho vztah dlouho nepodporovali.

„Tam to bylo dlouho neprůstřelné. Naši ji nechtěli. Mysleli si, že mě zardousí nebo něco takového. A že v jejím případě přemýšlím něčím jiným než mozkem. Tak to viděli. Byla tak exotická a tak nebezpečně vypadající.“ Těmito slovy popsal kdysi Preiss v pořadu 7 pádů Honzy Dědka vztah svých rodičů s jeho ženou.

„Asi jsem nebyla standardní žena, jakou by si vedle Martina představovali. Jsem trošku víc spontánní, víc otevřená, ke mně se pojí moje rodina, která je ještě víc spontánní a otevřená. Dokážu pochopit, že jsem na rodinu, která žila dlouho na Vinohradech, byla moc. Ve všech směrech,“ doplnila Martina.

Nakonec ale naštěstí jeho rodina pochopila, že Martina je pro něho ta pravá. Vztahy se vyjasnily a všichni si teď skvěle rozumí. Ostatně vztahy byly zpočátku opatrné i ze strany Martininy rodiny. Ta měla problém především s tím, že si ona jako holka ze Znojma přivedla domů Pražáka.

Naučil jsem ji pít

„Já jsem si vždycky myslela, že mi Znojmo bude stačit. Studovala jsem tam střední školu a plánovala, že i když půjdu studovat vysokou kamkoli, do Znojma se vrátím,“ svěřila se Martina v rozhovoru pro iDNES s tím, že původně s Prahou nechtěla mít nic společného.

Když se pak na vysoké začala seznamovat s velkým městem a dala se dohromady s Martinem, rodina zprvu nevěděla, co si o tom myslet. „No, moc rádi nebyli. Dost dávali najevo, že jsem přivandrovalec z Prahy, co tam nemá co dělat,“ směje se Martin.

Nakonec ale obě rodiny vztahu požehnaly. A to i přesto, že v některých ohledech má prý Martin na Martinu negativní vliv. Naučil ji podle svých slov například popíjet. „Než jsem Martinu potkal, tak téměř nepila. Já ji trochu zkazil. Dnes je totiž schopná vypít za večer dvě deci vína!“ prozradil herec.

Dva rozvody

„Rodiče svého muže jsem znala z hereckého prostředí. Ale v momentě, kdy se setkáváte v rodinném domě, je to jiné. Měla jsem štěstí, že k tomu došlo ve chvíli, kdy jsem byla totálně chemicky zamilovaná do svého muže. Ta spontaneita, otevřenost a srdečnost ze mě přímo prýštily a oni se tím nechali spláchnout,“ prozradila Martina pro Aha!, čím si nakonec získala Martinovy rodiče na svou stranu.

Ani pro jednoho z páru nešlo v jejich případě o první svatbu. Martina se rozváděla v roce 2005 s Romanem Válkem, Martin ukončil po 18 letech vztah v roce 2008. O rok později pár svůj vztah stvrdil manželstvím.

„Bylo to jenom proto, že mě Martina ukecala, že takhle to dál nejde, abychom žili na hromádce,“ zasmál se herec. Přiznává ale, že je se svou ženou šťastný a skvěle jim to klape i po 13 letech manželství.

Zdroj: iDNES, Aha!

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články