Výchova dětí Williama a Kate není tak přísná, jak bývala. Děkovat za to mohou babičce Dianě

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Britska kralovska rodina
Zdroj: Profimedia

Již jako malé děti si dívky hrají na princezny, kterým se musí sloužit, a chlapci na prince, co zabijí draky. Skutečné tituly princezny a prince s sebou ale nenesou zabíjení draků a odpočinek. Naopak se jedná o velmi vysilující povinnost. A že není jednoduché být v královské rodině, ukazuje i útěk Harryho a Meghan. Jak tedy vypadá výchova dětí v rodině, kterou sleduje celý svět?

Nejstarší George oslaví brzy jedenácté narozeniny, Charlotte své deváté již oslavila stejně jako nejmladší Louis, kterému je šest let.

Rebelka Diana započala změny

Výchova v královské rodině je velkým tématem. Královna Alžběta II. byla sice laskavá, ale od své rodiny vyžadovala dodržování pravidel. Její syn, nynější král Karel III., tato pravidla rád porušoval a matku tak dováděl k šílenství.

To ale ještě královna netušila, že teprve synova manželka přivede do paláce rebelii. Princezna Diana byla totiž první, která pro své syny chtěla hlavně normální dětství.

„Respektovala, že musí dodržovat jistá pravidla, ale uměla s námi i dovádět,“ říká William v dokumentu HBO. Právě prvky její výchovy aplikuje William do výchovy svých dětí.

Vzdělání nebylo vždy na prvním místě

Kate a William kladou velký důraz na vzdělání svých dětí. Všechny chodí do elitní soukromé školy Lambrook School, kde navštěvují lekce francouzštiny, náboženství, technologie a designu. Malého George ale bude nejspíše čekat velká změna a půjde, stejně jako jeho otec, na elitní internátní školu Eaton.

Nutno zmínit, že se nejedná o žádnou samozřejmost, protože například královna Alžběta II. do školy vůbec nechodila. Princezna Diana sice do školy chodila, ale nedokončila ji.

Naopak princezna Eugenie, dcera prince Philipa a Sarah, je dle serveru Pro ženy nejspíše nejchytřejším členem královské rodiny a na Newcastle University zakončila studia anglické literatury a historie umění s výbornými výsledky.

Jinak se totiž na studijní výsledky v královské rodině moc nehraje. Například William dle serveru Perpetuum dostal u maturity A (1) ze zeměpisu, B (2) z dějin umění a C (3) z biologie. Harry dokonce dostal D (4) ze zeměpisu.

Tvrdá výchova? Už ne tolik

Na rozesmátých fotografiích rodiny Kate a Williama byste to asi těžko poznali, ale život v paláci není žádný med. Děti se již odmala musí naučit velké množství pravidel.

Jejich výhodou ale je, že Kate vyrůstala v běžné rodině a tento model zavedla i do své domácnosti. A nastolila tak velkou změnu oproti předchozím generacím, kterou William přijal díky výchově své matky Diany.

„Ty děti vypadají docela spokojeně se životem. Na tom má zásluhu stabilizační normálnost, kterou Catherine přináší, protože tak vyrůstala. William to naprosto miluje,“ prozradil zdroj pro People.

Jedno pravidlo, které rodiče dodržují, by ale prospělo mnoha domácnostem. Podle deníku The Sun se u nich doma nesmí křičet.

„Nezbedné dítě je odvedeno z místa hádky nebo zlobení a klidně si s ním promluví buď Kate, nebo William. Všechno si vysvětlí, proberou se důsledky a nikdy se na ně nekřičí,“ řekl deníku zdroj z jejich okolí.

Zdroje: Deník, Proženy, Perpetuum, The Sun, People

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články