Vojtu Dyka jeho románek s o 13 let starší kolegyní na plátně ovlivnil i v reálném životě

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
vojta dyk
Zdroj: Nextfoto

Ženy v pokušení se staly hitem roku 2010. Čtyřicátnici Helenu si v komedii tehdy zahrála Lenka Vlasáková. Přítele její dcery ztvárnil Vojtěch Dyk. Právě mezi těmito dvěma postavami ale došlo na první pohled k nečekanému přeskočení jiskry, a pár si tak zahrál milence.

Ve filmu svádí Vlasáková o třináct let mladšího Dyka. Zajímavé ale je, že podobně to mají s partnery i v reálném životě, Herečka totiž nakonec skončila s o pět let mladším Janem Dolanským, herec a zpěvák si zase vzal o sedm let starší Tatianu Vilhelmovou.

Mohla takovéto shledání dvojic nějak ovlivnit situace, která ve filmu nastala? Jak po letech vnímají herci zkušenost a co jim utkvělo z natáčení v paměti? Vojta Dyk si podle svých slov milostnou scénu se starší kolegyní velmi užíval. Jeho ženský protějšek to bral spíše jako povinnost.

Každý to viděl jinak

„Pro mě to bylo dost inspirující. Zároveň to podtrhovalo takovou část mého života, kdy jsem se bavil a stýkal se staršími ženami, takže mi to bylo vlastně příjemné,“ svěřil se novinářům na premiéře filmu podle webu Prima ženy Vojta. Vlasáková to měla trochu jinak.

„Že bych měla nějaký podobný osud jako ta má postava, to moc ne. Já jsem s Honzou už dlouho, filmová Helena má toho svého mladšího přítele jenom chvíli,“ poznamenala s tím, že pro ni to nijak velký emoční zážitek nebyl. Natáčení si ale i tak užila.

Ačkoli to Dyk i Vlasáková brali každý jinak, ve výsledku ztvárnili své role dokonale, odvedli skvělou práci a stali se dvojicí, která měla velký vliv na to, že měl film tehdy obrovský úspěch. Jejich reálné vztahy na rozdíl od toho filmového drží a snad tomu tak bude i nadále.

Obrovský výdělek

Herecké obsazení bylo ve filmu velmi důležité a setkalo se s obrovským úspěchem. Režisér Jiří Vejdělek měl jasno už od začátku, komu kterou roli přidělí, nemusel prý nad ničím dlouho přemýšlet. A byl ve výsledku velmi rád za své rozhodnutí.

„Chtěl jsem obsadit fešáky a charismatické muže. Tím pádem Vojta Dyk, Roman Zach a Jirka Macháček byli jasné volby. Vojta ztvárňuje období, kdy jsem byl ještě hodným hochem a dostával jsem od žen patřičně za uši. Jirka je takový ten chvástavý typ, který všechno umí, všechno zná a každou dostane,“ řekl na premiéře.

„A Roman je ten klidný typ muže, ke kterému ženy upírají zraky,“ dodal. Právě i díky skvělému hereckému obsazení nakonec film vydělal skoro 100 milionů korun. Dodnes je komedie velmi oblíbená a mezi Čechy se setkala s obrovským úspěchem.

Zdroj: Prima ženy, Blesk, TopVip

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články