Vojta Kotek zavzpomínal na svého tatínka. Ten zemřel nejspíš po pádu ze schodů

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Vojtech Kotek
Zdroj: Nextfoto

Vojta Kotek se teprve nedávno stal otcem. Už za necelý rok si ale uvědomil spoustu věcí, které dříve nechápal. Se svým otcem měl vždy dokonalý vztah. A teď čím dál více vnímá, že to, co on sám prožívá se svým synem, prožíval i jeho táta s ním.

Herec Václav Kotek zemřel ve svých 66 letech v roce 2019. U divadla začínal jako kulisák. Nakonec ale účinkoval v celkem dvanácti hrách včetně nejslavnějších kusů jako třeba Hospoda na mýtince, Němý Bobeš či Vyšetřování ztráty třídní knihy.

Synovi po sobě zanechal nejen herecké nadání, ale také otcovskou lásku. Vojta Kotek na něho vzpomíná velmi rád a ztráta ho stále bolí. „Zdeněk Svěrák se mě po tom, co se to stalo, zeptal, jestli s nimi budu hrát dál. Samozřejmě jsem odpověděl, že ano, ale vůbec jsem v tu chvíli netušil, jak to bude těžké,“ přiznal se před časem Vojta.

Herec zemřel v červenci roku 2019. Byl nalezen mrtvý ve svém domě na Karlštejně. Podle serveru Extra kolovaly po internetu nějakou dobu zvěsti o tom, že spadl ze schodů a zlomil si vaz. To později potvrdil právě i Zdeněk Svěrák.

Bejvávalo

Na svého otce zavzpomínal Vojta Kotek naposledy v příspěvku na sociální síti, u kterého zároveň fanouškům ukázal svého vlastního syna. Lidé se tak mohli zamyslet nejen nad jeho krásnými slovy, ale také nad podobností generací Kotkových.

„Tati, tady ti je 35 a mně necelý rok. Bejvávalo. Vzal jsi mě s sebou tehdy na Střelák, kde jsi dělal Divadelní pouť. Soudě dle mého výrazu jsem to úplně nedocenil. Asi jsem z toho ještě neměl moc rozum. Bejvávalo,“ uvedl Vojta u černobílého snímku, na kterém ho jako roční miminko drží jeho otec v náručí.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Vojta Kotek (@vojtakotekoff)

Hned vedle něj přidal druhý snímek, až nápadně podobný. Na tom je v roli tatínka on a v ruce drží svého ročního synka. „Teď je 35 mně, mám taky syna a taky mu není ani rok. Vzal jsem ho teda taky na Střelák a jak myslíš, že to dopadlo? No, podobně. Jak jinak to taky mohlo dopadnout než podobně,“ zasmál se herec.

Moc ti děkuji

V závěru svého příspěvku Vojta Kotek poděkoval tatínkovi za všechno, co ho v životě naučil. Vzkázal mu do nebe, že už spoustu věcí chápe. Když se sám stal otcem, mnoho věcí mu došlo.

„Tak jsem ti chtěl jen říct, že moc děkuju a že tě mám rád a že malému řeknu všechno, co jsi říkal ty mně. Jo a z mojí ženy bys byl úplně hotový, je to totiž celá máma,“ napsal na závěr dojemného příspěvku, kterým mnohé fanoušky rozněžnil.

Zdroj: Instagram, Blesk, Extra, Česká televize

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články