Vojta Kotek vtipkuje o jméně pro svého syna. Nejdřív to měl být Ježíš, teď mu říkají podle hercových židovských předků

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
vojtech kotek
Zdroj: Nextfoto

Vojta Kotek o svém soukromí příliš nemluví. Protože se ale nedávno oženil a se svou manželkou jsou v očekávání prvního potomka, rozhovořil se o tom, jak se bude jmenovat.


Pro CNN Prima NEWS prozradil, že se jim narodí chlapeček. Kotek dlouho hledat tu pravou, jeho partnerkou byla například i kolegyně herečka Tereza Ramba, dříve Voříšková. Po roce chození s manželkou Radanou se rozhodli vzít. A na podzim už budou tříčlenná rodina.

Na jméně se zatím nedohodli, ale pár nápadů by bylo

„Je to těžké. Já jsem rozehrál takovou legraci, že bych chtěl, aby se jmenoval Ježíš. Ve spojení s příjmením by to hodilo vtipnou pointu,“ prozradil herec.

Kotek se ženil na konci června. Kromě pozvaných nikdo nic netušil. „Nebyla to tajná svatba. Lidé, kteří tam byli, o ní věděli, pouze jsme nezvali novináře. Přijde mi sice hloupé jít do televize a říct: ‚Dobrý den, já jsem se oženil,‘ teď to ale alespoň všichni ví a je od toho pokoj,“ vysvětluje Kotek.

Svatba proběhla přesně tak, jak oba chtěli. Dítě se tak narodí do klasické rodiny. Štěstí měli hlavně na počasí: „Bylo to uprostřed deštivých dní, které v Česku panovaly. Na chvilku ale vysvitlo sluníčko. Věřím, že to tam nahoře zařídil můj táta, který už s námi nemohl být.“

A co se u nich změnilo? Kotek přiznává, že pouze příjmení Radany, na které si dlouho nemohl zvyknout. Miminko ale přišlo v době, kdy si to oba přáli. A svatba neproběhla kvůli němu. „Myslím, že je hezké, že naše dítě bude vyrůstat v klasické rodině.“

Potomek už nyní poslouchá rokenrol

Kotek se aktuálně více než herectví věnuje kapele Th!s, ve které hraje na kytaru. V tomto koníčku ho podporuje i manželka, a tak i jejich dítě má jasno, co bude poslouchat. „Takže malej teď poslouchá hodně rock’n’rollu,“ směje se Vojta.

A jestli se nedohodnou na jménu Ježíš, Kotek má i další alternativy. „Kdyby to byl muslim, tak by se jmenoval Jemin. Ale s největší pravděpodobností, protože mám židovské předky, tak by se měl jmenovat Šman. A my jsme mu tak nějak z legrace začali říkat,“ vtipkuje v rozhovoru pro eXtra.cz.

Fanoušci si ale budou muset ještě několik týdnů počkat na to, jaké jméno nakonec dostane přednost. Radana by měla mít měsíc do porodu a přípravy jsou u Kotků v plném proudu. Herec řekl, že musí svou ženu krotit, hlavně v nákupech potřeb pro malé.

Zdroj: Extra, CNN Prima NEWS

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články