Vojta Kotek věděl, proč se mu do ztvárnění gurua Járy nechtělo. Je to slizoun, stěžují si fanynky

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Kotek Vojta
Zdroj: Profimedia

O tom, že je Vojta Kotek dobrý herec, nikdo příliš nepochybuje. Velký úspěch zaznamenal například nedávno v minisérii Marie Terezie. Nyní ale dostal příležitost ukázat svůj potenciál naplno. V novém projektu Guru získal tu nejzápornější roli ve své dosavadní kariéře. A podle diváků to dopadlo skvěle.

Vojta Kotek je nadaným filmovým tvůrcem. Kromě herectví se věnuje také divadlu, dabingu, moderování, a jednou dokonce usedl i na židli režisérskou.

V poslední době ho diváci mohli vidět třeba v sérii České televize Marie Terezie, kde si zahrál Františka I. Štěpána Lotrinského. Moderuje také kutilskou soutěž DREAM TEAM.

Nová herecká poloha

Na platformu VOYO nyní vstoupil seriál Guru, kde je právě Kotek jedním z hlavních hrdinů, lépe řečeno antihrdinů. Společně s ním si v sérii zahrály Anna Fialová, Kristýna Podzimková či Zuzana Stivínová.

Příběh série je inspirován skutečným příběhem Jaroslava Dobeše. Samozvaný guru byl totiž obviněn ze znásilnění několika žen. Svým obětem tvrdil, že v sobě mají háčky, které v nich zanechali jejich bývalí partneři. Prováděl na nich pak takzvané odháčkování.

Nebyl si jistý

„Moje první reakce byla, že bych to neměl hrát já,“ řekl herec podle Expres.cz. Nikdy v životě nehrál takto zápornou postavu a samozřejmě z toho měl obavy.

„Byl jsem překvapený, že mi kluci tuhle roli nabídli, a musím říct, že jsem jim to dost dlouho rozmlouval,“ doplnil. Jak se ale zdá, tvůrcům se sázka na Kotka vyplatila.

Diváci Kotkův výkon vyzdvihují

Podle reakcí lidí, kteří už viděli první díl, se režisér Biser A. Arichtev při obsazování seriálu opravdu trefil. Svědčí o tom ohlasy, které přineslo Super.cz.

„Dobrý seriál, Kotek je borec herec,“ napsala jedna z divaček „Kotek je vynikající herec,“ oceňuje jeho herecký um další divák. „Můj oblíbený Kotek hraje slizouna,“ postěžovala si ale jedna z hercových fanynek.

Ačkoli samotná záporná role budí v divácích rozpaky, Kotek je za své výkony oceňován. Na jeho oblíbenost u fanoušků tak snad nebude mít jeho ztvárnění antihrdiny větší dopad.

Zdroj: Expres.cz, Super.cz

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články