Vlastimil Hašek zemřel své manželce v náručí. Seznámili se, když mu v divadle hrála milenku

od Denisa Weisová
2 minuty čtení
vladimir hasek
Zdroj: Profimedia

Mnoho let uplynulo od smrti Vlastimila Haška, skvělého herce, který hrál nadporučíka Rudolfa Pekaře v seriálu Malý pitaval z velkého města. Po dlouhodobé nemoci srdce zemřel své manželce v náručí. Byli spolu 27 let.

Sebevražda syna

Touto tragédií ale ještě hrůzy v jeho rodině neskončily. Brzy nato totiž v pouhých pětadvaceti letech spáchal sebevraždu jeho syn.

Veřejnost si byla jistá, že důvodem toho, proč si sáhl na život, byla právě náhlá smrt jeho otce, po letech ale tuto teorii vyvrátila Vlastimilova manželka Dana Syslová v rozhovoru pro magazín MF DNES.

„Tahle verze je nesmysl. Syn byl přecitlivělý, trpěl depresemi. Zbyla mi po něm vnučka, je jí už pětadvacet, žije s matkou v Rakousku. Studuje a občas za mnou jezdí. Bylo to zlé. No, všechna ta zranění jsem přežila,“ prohlásila Syslová, která na smutné osudy svých blízkých dodnes vzpomíná.

Vzpomínky na společný život

S manželem se seznámila v pražském divadle Komedie. V první roli, kterou kdy dostala, si zahrála jeho milenku. Tak je osud spojil nejenom kariérně, ale posléze i soukromě.

DANA SYSLOVA

Zdroj: Profimedia

„Začal o mě pečovat, až z toho byl vztah a dítě na cestě. On mě vlastně vychovával, ochraňoval před nástrahami světa. Byl úžasný kuchař! Jinak byl hrozně nepraktický. Neuměl přibít ani hřebík,“ rozvzpomínala se při rozhovoru pro Blesk.

U nich doma to prý byla docela Itálie, především kvůli jeho výbušné povaze. Ani ona na sobě ale nenechala dříví štípat. Jinak si však rozuměli, přestože Hašek byl o celých sedmnáct let starší než manželka.

Netrvalo dlouho od začátku jejich vztahu a Dana přišla do jiného stavu. Narodil se jim první syn a brzy po něm hned druhý.

Manželský páreček se jim zadařilo si zahrát i v televizi, a to ve známém seriálu Létající Čestmír v osmdesátých letech.

A jak se má Dana dnes, 30 let od manželovy smrti? V životě se jí objevil nový partner, se kterým prožila krásných deset let.

Na staré tragédie nezapomíná, naučila se ale s hrůzami včerejšků žít. „Bylo to strašné období! Přežila jsem ho díky blízkému člověku. První roky jsem prožila jakoby v mlze, ani si to nepamatuji.“

Manželovi vděčí za hodně, ale musela se naučit žít ve světě bez něj.

Zdroje: Blesk, Aha!, Extra, Naše hvězdy

Autor: Denisa Weisová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články