Vlastimil Harapes nedorazil na zádušní mši za Hanu Zagorovou. Ne, nemůžu, vzkázal její první manžel

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
vlastimil harapes
Zdroj: Nextfoto

Včera v odpoledních hodinách proběhla zádušní mše za Hanu Zagorovou. Haničku Písničku dorazilo oplakat mnoho slavných osobností. Umělkyni vzdali hold Štefan Margita, Lucie Bílá, Ivana Gottová, Dagmar Havlová a řada dalších. Přesto ale jeden z důležitých lidí nedorazil.


Vlastimil Harapes byl první manželem Zagorové. Včera se ale na důležité události neobjevil, aby se s osobou, která v jeho životě byla velmi důležitá, rozloučil. Proč právě on mezi všemi celebritami na místě chyběl? Se Zagorovou se sice rozvedli, nikdy se však ale údajně nehádali a vycházeli spolu velmi dobře.

Vzali se v roce 1986. Tehdy jim podle webu Prima Ženy lásku každý přál. Byli svoji šest let, dva roky spolu předtím navíc žili. Po osmi letech šli ale od sebe. „Hanka je úžasná bytost, poznal jsem málo tak čestných a svědomitých lidí. Byli jsme spolu osm let a neslyšel jsem, že by někoho pomluvila. Taky jsme se za celou dobu nepohádali. A to byla možná chyba. Bylo to krásné, až to muselo skončit,“ říká herec.

Zagorová se zamilovala do Štefana Margity, a nakonec tak od Harapese odešla. I tak se ale rozváděli v dobrém, nikdy si vzájemně nic nevyčítali. „Nebylo to úplně nejlepší, co nás mohlo potkat,“ říká Vlastimil. Na druhou stranu ale Hanu chápal a přál jí její štěstí.

Rozloučit se nedorazil

Ačkoli na jednu stranu v mnoha rozhovorech Harapes uvedl, že se Zagorovou nikdy neměli problémy, na dotazy deníku Blesk, zda se přijde se svou první velkou láskou rozloučit, odpověděl stručně a jasně: „Ne, nemůžu.“ Podle některých neměl čas, podle jiných by nedokázal smutek, jehož byl kostel plný, zpracovat.

Na Malé Straně se místo posledního rozloučení se Zagorovou zaplnilo lidmi, kteří ji vždy milovali a chtěli se s ní rozloučit společně tak, aby na smutek nebyli sami. Někteří ale upřednostňují tiché loučení o samotě, a podobné akci se proto nejspíš Harapes vyhnul.

Nebyl jediný

Kromě příležitostného herce, kterého s Haničkou spojovalo 8 let společného života, nedorazila na pietní událost ani Helena Vondráčková. Ta se předem omluvila, že by velmi ráda vzdala kolegyni hold, ale bohužel ji dostihly zdravotní problémy. Musela tak zůstat doma.

Nedorazila ani Monika Absolonová, která nemohla kvůli neodkladným pracovním povinnostem, vzkázala ale, že na Hanku Zagorovou myslí a tiše se s ní rozloučila o samotě.

Karel Vágner, který měl dlouhou dobu k Zagorové velmi blízko, nejprve také dorazit nechtěl. Nakonec se posilnil antidepresivy a přišel. Podle Blesku se ale velmi brzy po začátku mše sesypal a musel z místa odejít.

Pro řadu lidí bylo včerejší odpoledne velmi emotivní. Na zpěvačku zavzpomínaly desítky lidí, z nichž řada odcházela domů v tichosti a se slzami v očích.

Zdroj: Prima ženy, Blesk

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články