Vladimír Menšík se nedobrovolně ocitl v léčebně. Spletli si ho s narkomanem

od Markéta Krejčí
< 1 minuta čtení
Mensik Vladimir
Zdroj: Profimedia

Vladimír Menšík patřil k našim nejtalentovanějším umělcům. Bohužel nebavil diváky tak dlouho, jak by si mnozí přáli. Jeho zběsilé pracovní tempo si brzy začalo vybírat svou daň a čím dál tím více se podepisovalo na hercově zdraví. Jednou ho přivedlo dokonce až do léčebny pro drogově závislé.

O tom, že Vladimír Menšík měl rád život, nikdo nepochybuje. Už podle jeho nesčetných historek bylo jasné, že má rád víno, ženy a zpěv.

Sklon k alkoholu a zdravotní obtíže

Obzvláště toho prvního bylo někdy až přes míru. Menšík tak skončil v protialkoholní léčebně. Démonu zvanému alkohol se však nikdy úplně nezbavil.

Možná i právě proto natočil tři velmi úspěšné snímky z tohoto prostředí. Jednalo se o filmy Ikarův pád, Tažní ptáci a Dobří holubi se vracejí.

Jeho do jisté míry nespoutaný životní styl postupem času vedl až ke značným zdravotním problémům, což se projevilo při natáčení Tažných ptáků.

Astma řešil injekcemi přímo do žíly

Oblíbený herec v té době trpěl silným astmatem. Byl nucen nosit u sebe injekční stříkačku s antiastmatikem, které si při obtížích sám vpravoval přímo do žíly.

Během natáčení ale dostal velmi silný záchvat, který se posléze změnil v panickou ataku. Herec zpanikařil a zamkl se na toaletě.

Zřízenci mysleli, že je feťák

Štáb se snažil kontaktovat jeho psychiatra, doktora Plzáka. Ten však nebyl k zastižení, a tak pro herce přijeli pouze zřízenci. Ti, když viděli jeho kufřík s injekcemi a jeho rozpíchané paže, vůbec neváhali.

Herce rovnou poslali na oddělení mezi narkomany. Zachránit ho musela až jeho kolegyně Alena Horáková-Fonová, která lékařům vysvětlila, že uznávaný umělec vážně není drogově závislý. Zážitek to musel být opravdu děsivý. Sám herec o této své životní epizodě nikdy nemluvil.

Zdroj: Dotyk, Lifee, Super

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články