Vladimír Menšík pokáral Petru Černockou při natáčení Dívky na koštěti. Nelíbily se mu její kalhotky

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
vladimir mensik
Zdroj: Martin Pekárek / CNC / Profimedia

Petra Černocká a Vladimír Menšík sice byli každý z úplně jiné generace, přesto se ale potkali na jednom place. Pro Černockou to byla velká výzva, zkušeného herce tehdy uznávala a obdivovala. Jenomže z natáčení Dívky na koštěti si nakonec odnesla vzpomínku, se kterou opravdu nepočítala.

Černocké bylo při natáčení filmu 19 let. Cítila se tehdy prý jako dívka, která objevuje svět a má možnosti se konečně něčemu novému naučit. V rozhovoru pro Stream dokonce přiznala, že možná byla trochu namyšlená, proto mladší chlapce, kteří ve filmu hráli, úmyslně přehlížela.

„Já objevovala svět, jim bylo tak 14 nebo 15, byli to takoví cucáci,“ zasmála se s tím, že tehdy vnímala věci úplně jinak než dnes. Na druhou stranu ke starším hercům měla velkou úctu. Když jí proto jednou Vladimír Menšík zkritizoval spodní prádlo, pořádně se zastyděla.

Čistě bílé

Vladimír Menšík byl podle Černocké vždy v pohybu. I když zrovna nenatáčel, pořád se někde procházel, musel něco dělat. Ona z jeho akčnosti byla často nervózní. Nakonec se také ukázalo, že měla proč, během svého procházení toho totiž hodně zahlédl.

petra cernocka

Zdroj: Profimedia

„Ví se, že i mimo záběr pořád něco dělal. Jednou jsem seděla před školou, v níž se natáčelo, a čekala jsem na nějaký záběr. On tam okolo chodil, byl neklidný, a když šel potřetí kolem mě, řekl mi: ‚Děvenko, chtěl bych vás upozornit, že opravdová dáma nenosí květované kalhotky. Ale čistě bílé.‘ Celý život si to pamatuji. Žádné puntíky nebo nápisy,“ prozradila herečka.

Dodává, že co řekl Menšík, to jednoduše platilo. „Během natáčení byla jednoduše i sranda,“ říká v rozhovoru Petra. Tehdy se ale styděla a nejspíš byla ráda, že to nikdo další neslyšel. Dnes už se ale nebojí s historkou svěřit v milé vzpomínce na geniálního herce.

Bála se o jeho zdraví

„Bydleli jsme v hotelu a já si začala uvědomovat, co je to být hvězdou,“ přiznává Petra. „Vedle mě měl pokoj právě pan Menšík. A já jsem ho přes noc slyšela, jak hodně kašle. Jednoho dne ho jeho astma opravdu silně vzalo,“ dodává s tím, že se o něho dokonce strachovala.

Astma pak podle jejího vyprávění přepadlo Menšíka i na place, proto ho museli nakonec odvést z natáčení. „Už tehdy na tom opravdu nebyl zdravotně dobře,“ vzpomíná Černocká na kolegu, který jí kromě výběru spodního prádla naučil mnohému i v hereckém životě.

Vladimír Menšík zemřel v roce 1988 ve věku 58 let. Svět nakonec opustil právě kvůli astmatu, které se mu stalo osudným. Podle mnohých i proto, že příliš nedodržoval zdravé návyky. Lékaři mu ale pomohli, aby mohl zůstat na světě co nejdéle, záchvaty ho totiž trápily dlouhé roky.

Zdroj: Stream, Super

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články