Vladimír Dlouhý zemřel před čtrnácti lety. Zanechal po sobě pět dětí i dva bratry

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
vladimir dlouhy
Zdroj: Radek Kalhous / MAFRA / Profimedia

Začátkem června by český herec a dabér Vladimír Dlouhý oslavil 66. narozeniny. Zároveň to je čtrnáct let, co jeho život předčasně ukončila rakovina slinivky. Svůj život žil naplno, miloval ženy a alkohol. Teprve po jeho smrti se zjistilo, že neměl tři děti, ale pět. Bohužel se ani nedožil velkého úspěchu svého polorodého bratra Olivera či debutu synů na hereckém plátně.

Vladimír se stal otcem již v mladém věku, což se o něm moc nevědělo. Až do jeho smrti totiž veřejnost nevěděla, že herec tajil svá první dvojčata.

Byl pěkné kvítko

„Seznámili jsme se v roce 1979. Všichni nás tehdy dávali dohromady, ale on byl zadaný a já věděla, že má i dvojčátka. Já jsem ty děti ale nikdy neviděla. Jen jsem si zapamatovala, že se o nich už tenkrát dost mluvilo,“ řekla v roce 2010 Jana Nagyová-Pulm pro Aha!

Více ale o jeho dětech není známo, protože oficiálně se herec poprvé oženil až v roce 1997 s Gabrielou Heřmanovou, se kterou má dceru Danielu. Ta dle posledních zpráv z roku 2017 studovala na Přírodovědecké fakultě UK, a to obecnou biologii.

Že byl ale pěkné kvítko, prozradila Dana Bartůňková, když vzpomínala na natáčení pohádky S čerty nejsou žerty.

„Ondra Vetchý a Mirek Dlouhý, velcí kamarádi už od konzervatoře, byli ve věku, kdy si dělali takzvané zářezy. Holky po nich šílely, mohli mít každou, na kterou si ukázali. V té době soutěžili, kdo bude mít lepší skóre, kdo jich víc sbalí. A když se na scéně objevila Monika, tedy Adélka, které bylo šestnáct let, bylo o zábavu postaráno. Monika byla cudná, nezkažená dívenka z Olomouce. Taková panenka,“ rozpovídala se Bartůňková pro server Prima ženy.

Alkohol byl jeho démon

Se svou druhou manželkou, Petrou Jungmanovou, má dvojčata Jiřího a Jana, ze kterých se stali také herci. Manželství s ním ale neměla lehké, protože herec měl problémy s alkoholem .

Toho si tehdy všimli i diváci, když byl uveden film Knoflíkáři a herec v něm vypadal mnohem starší a strhaný.

„V té době jsem pil extraligu,“ přiznal deníku Blesk o několik let později sám herec.

Nápor alkoholu ale jeho tělo nezvládlo a popraskaly mu vředy. Ačkoliv ho lékaři zachránili, ihned po uzdravení se herec k oblibě v alkoholu vrátil.

V roce 2009 se herec dozvěděl, že má rakovinu. A ačkoliv se jeho žena snažila mu pomoci, Vladimír si šel dál svou vybranou cestou a 20. června 2010 zemřel.

Úspěchu bratra se nedožil

O Vladimírovi a bratru Michalovi se všude píše a mohlo by se zdát, že bratři byli jen dva. Ve skutečnosti byli tři a nejmladší z nich se jmenuje Oliver. Jedná se o polorodého bratra, kterého si tatínek pořídil s novou partnerkou.

„Dokonce když se jejich otci narodil v roce 1988 třetí syn Oliver, Vladimír narození o třicet let mladšího bratra oslavoval v Divadle Na zábradlí,“ uvedla pro deník Blesk rodinná známá s tím, že všichni tři bratři drželi vždy při sobě.

Oliver se ale na rozdíl od svých bratrů nevydal v hereckých šlépějích, ale prodával například borůvky na hranicích s Rakouskem nebo vyráběl jukeboxy.

Nakonec ale našel díru na trhu s letenkami a díky tomu se z něj stal miliardář.

„Trvalo mi to několik dní, než jsem našel nejlevnější spojení. Pak jsem přišel s unikátním nápadem udělat aplikaci, která by takové vyhledávání zrychlila,“ řekl Oliver v Show Jana Krause, jak na své podnikání přišel.

Zdroje: Blesk, Show Jana Krause, Aha!, Vlasta, Prima ženy

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články