Vladimír Dlouhý po sobě zanechal syna, který ho chce následovat v herecké kariéře

od Denisa Weisová
2 minuty čtení
vladimir dlouhy
Zdroj: Radek Kalhous / MAFRA / Profimedia

Je to už dvanáct let od smrti herce Vladimíra Dlouhého, který zemřel po dlouhých zdravotních potížích v roce 2010. Důvodem jeho smrti byla rakovina slinivky a žaludku, před ní si ale prošel prasklými žaludečními vředy a nemálo jeho chabému zdravotnímu stavu přidala i závislost na alkoholu. Navíc se nedokázal vzdát ani cigaret, což nemocemi oslabenému tělu také nepřidalo.

Konec života už strávil v nemocnici na kapačkách a pouštěli ho jenom na divadelní představení, kterým se věnoval i na sklonku života.

Slušnou měl i televizní kariéru, můžeme si ho pamatovat například z filmů Kájínek nebo Báječná léta pod psa nebo ze starého českého seriálu Arabela. Bohužel ale při propustce z nemocnice nikdy nezapomněl na zastávku v oblíbené hospodě, a lékařům tak snahu o jeho uzdravení zrovna neusnadňoval.

Syn Jan se inspiroval otcem a chce být také hercem

Dlouhý po své smrti v pouhých 52 letech po sobě nezanechal jenom manželku, ale také tři děti. Jednu dceru z prvního manželství a z druhého dvojčata kluky, Jana a Jirku. Oba, dnes už dospívající kluci, se věnují nejen od malička sportu, ale snaží se už zasahovat i do světa herectví.

A daří se to hlavně Janovi, který už si vysloužil svou první televizní roli. Jedná se o komedii Ruce v záruce od Jiřího Vejdělka, která by měla vyjít letos na podzim. Do konkurzu se původně přihlásili oba bratři, Jan ale oslovil režiséra víc a ve filmu tedy budeme moct vidět jeho. Jestli zdědil talent po otci, to se teprve uvidí.

Herečkou je i Janova maminka

Vzhledem k tomu, že nejenom jeho otec, ale i matka Petra Jungmannová je poměrně známou herečkou, genetika by zafungovat měla. Maminku známe z mnoha filmů ale i seriálů, zahrála si i v několika muzikálech. Synovi bude dělat při natáčení Ruce v záruce podporu, protože dostala menší roli i tam. Zahraje si sousedku.

Zdroj: Super.cz, Extra.cz

Autor: Denisa Weisová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články