Vítězslav Jandák promluvil o komplikacích své manželky po covidu. Nejasnosti okolo očkování mu nedají spát

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
vitezslav jandak
Zdroj: Profimedia

Vítězslav Jandák patří mezi herce, které můžete vidět hlavně ve starších snímcích. Loni prodělal covid, ale nových variant se nebojí. A to ani když jeho manželka skončila po covidu velmi špatně, a dokonce ohluchla.

Jandák se přiznal, že věří odborníkům, naposledy to byl Roman Prymula. Sám herec covid prodělal, na rozdíl od své manželky Zdeny ale nemá žádné komplikace. V pořadu Co Čech, to politik! se o tom rozpovídal více. Všechno to podle jeho slov začalo na dovolené v Chorvatsku.

Manželka skončila v nemocnici a bylo po dovolené

Jandákova manželka skončila po nevolnostech v nemocnici, nakonec přišla o sluch a také ji trápí srdíčko. „Měla jeden tep za sedm vteřin, šla okamžitě na zákrok, při kterém jí voperovali kardiostimulátor,“ řekl herec. „Teď byla už počtyřicáté v hyperbarické komoře, ale stále je to bída,“ nevidí světlo na konci tunelu Jandák.

S manželkou Zdenou je pojí dvě děti, dcera Klára a syn Vítězslav. Od dcery už má tři vnoučata, další se má narodit v únoru, tentokrát ze synovy strany. Hercovy pocity radosti ale střídají právě smutné momenty, které se týkají jeho ženy.

Promluvil také o covidu jako takovém. Z omikronu strach nemá: „Toho, čemu se říká covid, se nezbavíme. A měli bychom si na něj zvyknout. Že se chvíli jmenuje omikron, chvíli delta, to je jedno. Omikronu se nebojím. Odborníci řekli, že to bude slabounké a já věřím odborníkům.“

Koronaviru se nebojí, navíc se těší na další vnouče

Jandák se pak pustil do debaty o očkování. Nevadí mu, že je tu nemoc jako taková, ale vadí mu, jak politici nakládají s informacemi. „Když mě očkovali, tak mi řekli: Už to máte vyřešené. Pak jsem dostal druhou dávku a říkali: Teď přichází třetí dávka! S odůvodněním toho, že tyhle dvě dávky vyprchaly. Jak můžu vědět, jestli ta třetí nevyprchá za měsíc?“

Nejasnosti okolo očkování mu nedají spát, navíc si také postěžoval na to, že se do lidského zdraví čím dál více motá politika, která pak úzce souvisí také s penězi. Jediné, co ale zmůže, je tiše to pozorovat.

Jako herec se Jandák naposledy představil v roce 2020 v Anatomii zrady. Od té doby žádnou nabídnu na hereckou roli nedostal. „Žádnou nabídku zatím nemám a ani žádnou neočekávám. Co si budeme ale povídat, kdyby přišel dobrý scénář, zahrál bych si s chutí,“ řekl pro Aha! herec, kterému se do důchodu zatím nechce.

Zdroj: Co Čech, to politik!, Aha!

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články