Vítěz Tváře Václav Kopta je hrdý na své dcery. Vyrostly do krásy a jdou ve stopách rodičů

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
vaclav kopta
Zdroj: Profimedia

Vítězovi posledního ročníku soutěže Tvoje tvář má známý hlas Václavu Koptovi se nyní velmi daří. Větší radost než pracovní úspěchy mu však dělají jeho krásné a talentované dcery. Vzhledem ke skutečnosti, že jsou oba rodiče herci, tak i dcery začínají objevovat umělecký svět. Mladší Jana je zpěvačka. Má za sebou již první klip Botticelli Girl a album. Se vším jí pomáhá sestra Františka.

Václav Kopta a jeho manželka herečka Simona Vrbická mají být na co hrdí. Dcery se jim opravdu povedly!

Vítěz soutěže Tvoje tvář má známý hlas

Po neuvěřitelných výkonech přišla odměna ve formě vítězství celé soutěže Tvoje tvář má známý hlas.

Média jej vnímala jako outsidera, vylosoval si vždy komické proměny a vždy se s nimi popral. A tak se s outsidera stal král celé soutěže.

„Koukal jsem jak vyvoraná myš. Ze začátku jsem byl přesvědčen, že do soutěže jdu jen tak někoho pobavit a třeba i dojmout, ale že bych přebíral vítězný věnec, to mě opravdu zaskočilo,“ prozradil Václav.

„Na druhou stranu jsem si pak říkal, že jsem se nadřel. Jsem typ, který se na nic nevykašle, když už tu práci dostane. Tak jsem prostě makal a opravdu jsem se na ty věci nadřel i v cizích jazycích. Takže to byla kombinace velké pokory a trošku i pýchy,“ zakončil svůj rozhovor o vítězství v soutěži.

Pochválil i celý štáb, který byl dle něj vstřícný a přijal ho skvěle.

Dcery jdou ve stopách rodičů

Dcera Jana to se zpěvem myslí opravdu vážně, studovala dokonce Pražskou konzervatoř. Její umělecké jméno je Leeloo.

„Leeloo je jméno postavy mého oblíbeného filmu Pátý element. Vyrostla jsem na něm. Jako malé holky jsme si s kamarádkou říkaly Lilu a všude jsme se tak podepisovaly,“ vysvětlila Jana svůj pseudonym.

„Neznamená to však, že bych se za své jméno styděla. Jsem hrdá na to, že jsem Koptová, ale jednoduše se mi k mé tvorbě, která je zatím celá v anglickém jazyce, nehodí,“ dodala Jana, aby nebylo žádných pochyb.

Rodiče si prý nepřáli, aby byla zrovna zpěvačkou. „Rodiče si nepřáli, abych se stala zpěvačkou. Vše se změnilo, když jsem v páté třídě přišla do divadla Semafor na zkoušku představení opery Betlém, kde hrál táta, no a pak i já,“ prozradila na rodiče Jana.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ✨Jana Koptová✨ (@leeloo.mp3)

S tvorbou jí pomáhá sestra Františka. „Jednoho dne za mnou přišla sestra Františka s ukulele a blokem. Měla zapsáno pár zvláštních akordů, které však vytvářely krásný motiv. V bloku měla sepsanou část textu, ale nevěděla si rady, jak píseň dotvořit. Začala hrát a já jsem hned za pochodu zpívala melodii a přidávala části, které tak už zůstaly. Během chvilky bylo hotovo a upřímně jsme obě cítily, že vzniklo něco výjimečného – alespoň pro nás a náš skladatelský posun. Hned ten večer jsme to hrály tátovi, který byl nadšený,“ popisuje Jana vznik písně Bridge to Those Times.

Zdroje: Aha!, Blesk, Instagram

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články