Vila v Jevanech je znovu na prodej. Syn Karla Svobody musel s cenou dolů

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
petr klein svoboda
Zdroj: Profimedia

Syn Karla Svobody, který tragicky zemřel před 15 lety, zdědil veškeré jeho jmění. Patří do něj také vila v Jevanech, kterou se nyní snaží prodat, a to už po několikáté. A tentokrát o něco levněji než minule.


Vila v Jevanech je obrovská budova s ještě větším pozemkem. Najdete v ní mnoho starožitného nábytku a také obrazy. Původní cena této vily byla neskutečných 75 milionů korun, ale Petr na kupce čekal marně. O kolik musel syn slavného hudebníka dolů?

Vila je ve skvělém stavu

Karel Svoboda právě toto místo miloval a také ho udržoval v naprostém pořádku. Snímky z interiéru vily můžete vidět v realitní kanceláři, která má prodej na starost. V inzerátu se pak dozvíte spoustu zajímavostí. „Vila je v dobrém stavu, podlahy jsou z masivního dřeva, tabulková okna jsou dřevěná,“ píše se v něm.

„Mimořádně prostorná a okouzlující zahrada s altánem poskytuje dokonalé soukromí a navazuje mimořádný pocit ničím nerušeného prostředí a intimity. Pozemek bezprostředně sousedí s rybníkem a má k němu soukromý vstup s molem,“ dodává realitní kancelář.

A určitě vás zajímá také cena, za kterou vilu Svoboda prodává. Nejdříve klesla z původních 75 milionů na 53, ale i tak se nenašel nikdo, kdo by ji koupil. Dnes si potencionální kupec musí připravit 49 milionů korun.

Podaří se Petrovi nyní konečně prodat dědictví, které v sobě nese smutnou vzpomínku na hudebního skladatele, který si vzal před patnácti lety život?

Ve vile se toho stalo hodně zlého

Vila disponuje dvěma patry, najdete v ní obývací pokoj, kuchyni, několik koupelen a spoustu ložnic. Na obrovském pozemku se pak mohou ubytovat hosté, kteří zde mají zvláštní dům a užijí si koupání v bazénu.

Vila vznikla již v roce 1903 a patří mezi výrazné budovy. Navrhoval ji architekt Josef Fanta, který má na svědomí také Hlavní nádraží v Praze.

Karel Svoboda ale nebyl jediný, kdo v této vile bydlel. Majitelkou byla například Gabriella Preissová, které zemřel manžel na rakovinu, dalším byl psychiatr profesor Vondráček, jenž také trpěl smrtelnou nemocí, uvedl Blesk.

I Hanka, manželka Karla Svobody, zemřela na nádorové onemocnění, a stejný osud potkal také Svobodovu dceru Klárku, kterou měl s druhou manželkou Vendulou. Ta zemřela v pouhých 4,5 letech na leukémii. A přímo ve vile se Karel Svoboda zastřelil.

Zdroj: Blesk

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články