Viktor Preiss se do své ženy zamiloval dříve, než ji potkal. Přesto má s milenkou nemanželské dítě

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Viktor Preiss
Zdroj: Nextfoto

Patří mezi naše nejcharismatičtější herce a ve společnosti jej potkáte vždy usměvavého. Přitom jeho život není zrovna procházka růžovým sadem. Věděli jste, že strávil dokonce nějaký čas v dětském domově? A jak zvládli s manželkou nevěru, ze které vzešlo nemanželské dítě?

Právě oslavil 75. narozeniny a nelze říct, že by jeho život byl zrovna jednoduchý. Za některé události nemohl, některé ovlivnil sám svými rozhodnutími.

Táta s mámou se nebyli schopní dohodnout

Dnes fungují soudy ve věci svěření dítěte do péče velmi opatrně. Ačkoliv při některých vyhrocených situacích dojde k tomu, že se rodičům pohrozí umístěním dítěte do neutrálního prostředí (tj. zařízení pro děti), učiní tak soud opravdu ojediněle. Takové případy jsou poté mediálně známé. Dříve se s tím soudy tak nemazlily.

Své o tom ví herec Viktor Preiss, který strávil dětství v několika zařízeních poté, co se rodiče nemohli dohodnout na jeho péči a soud jej sem umístil. Pro CNN Prima News herec uvedl, že nejdéle pobýval v Pyšelích a k tomuto dětskému domovu má úzký vztah. Dle jeho slov mělo toto zařízení jako jediné genia loci, což v překladu znamená duch místa.

Herec prozradil, že si práci vychovatele v podobném zařízení vyzkoušel a pochopil tak i z druhé strany, jak dlouhá je cesta dítěte, které si musí zvyknout na nové prostředí.

Osudová žena

Svou manželku označuje za osudovou ženu a prý se do ní zamiloval ještě dříve, než ji potkal. Jak je to možné? Znal ji z vyprávění a zdálo se mu, že to bude ta pravá. A ukázalo se, že měl pravdu, a svou osudovou ženu si vzal. A jsou spolu dodnes, již třiapadesát let!

Ačkoliv je Jana Preissová jeho osudovou ženou, s níž má dva syny Martina a Jana, nevyhnulo se jim těžké období. Občas totiž herec podlehl kouzlu svých kolegyň a z jednoho románku se narodila nemanželská dcera. Manželka mu však nevěru naštěstí odpustila.

Uvedla tehdy, že hlavním důvodem bylo, aby její synové neměli trauma z jejich rozvodu. Znala manželovo dětství a sama si prošla rozvodem rodičů. Manželství se podařilo zachránit a receptem na spokojené manželství je podle Jany Preissové schopnost rozlišovat ve vztahu podstatné a nepodstatné věci. A hlavní je smích.

Zdroj: CNN Prima News, Kafe, Dvojka

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články