Veronika Žilková si rýpla do nevěrného manžela. Už si prý ani nepamatuje jeho jméno

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
veronika zilkova
Zdroj: Nextfoto

Veronika Žilková byla hostem v pořadu 7 pádů Honzy Dědka, který je nyní na cestách po českých hradech a zámcích. Jako první zvolil Dědek Opočno, ve kterém zpovídal oblíbenou českou herečku.

Žilková nemá v poslední době lehké období. Zranil ji manžel, který se s ní rozešel přes internet kvůli mladší milence. Jejich vztah přitom platil za jeden z těch nejpevnějších u nás. U Dědka prozradila, co si o svém expartnerovi myslí, a zavzpomínala na zážitky z natáčení.

Na první cestu do Opočna si nevzpomíná

Jak herečka uvedla, její první cesta do Opočna byla v jejích třech letech. Ví to díky deníčku, který jí psal její táta. „Bylo to 31. 7. 1964. Byly mi tři roky. ‚Verunka má 39,7 horečku. Jel jsem pro Olgu k rychlíku do Žamberku, chtěl jsem jí nemoc Verunky zatajit, nešlo to, neboť měla velké průjmy,‘ “ bylo v něm uvedené.

„Ráno jsme ji odvezli do Opočna do nemocnice. Byla to smutná cesta, Verunka cestou v autě seděla na nočníčku,“ pokračuje psaní. Díky tomu, že natáčení probíhalo v krásných kulisách, zavzpomínala Žilková také na pohádku O dvanácti měsíčkách.

Několikrát to pro ni byl šílený zážitek. „Točili jsme ji v Rožnově tři roky. Ne, že bych měla tolik natáčecích dní, těch jsem měla asi deset, ale protože jsme čekali na sníh. Vždycky zavolali: ‚Napadlo, přijeďte!‘ Tak jsme všichni po představení naskákali do aut, přijeli jsme a ono to roztálo.“

Málem skončila mrtvá pod saněmi

Že může být natáčení pohádky nebezpečné, o tom by mohla vyprávět. „Jeli jsme po představení chytit východ slunce nad Lysou horou. Byly dva metry sněhu, přijeli jsme tam a já se modlila, aby sluníčko nevylezlo dřív, než dojedeme, protože už to byl asi pátý pokus o východ slunce.“

Herečka musela řídit saně s koňmi, přitom do té doby na koni neseděla, protože z nich má strach. Kvůli sněhu také nechtěli přijet koňáci, kteří by herce naučili alespoň základům. Umíte si tak představit, jak se asi Žilková cítila. Režisér ale neměl slitování, scéna se natočit musela.

„Teď jsem viděla ty nezaopatřené děti doma a nešťastného režiséra Karla Janáka, jak tam stojí. Řekla jsem, že jdeme do toho. Vzala jsem opratě a poprvé v životě řídila kočár s koňmi. Slunce vyšlo, všechno nádherný…,“ uvedla odvážně s tím, že byla štábem předem upozorněna, že pokud se saně převrhnou, zemře.

„Scéna se nakonec natočila, ale použít se nemohla, protože do záběru vběhl rekvizitář s čajem,“ říká dnes už s úsměvem úspěšná herečka, která má na kontě spoustu skvělých filmů. Mluvilo se také o jejím bývalém partnerovi Martinu Stropnickém, který ji opustil kvůli mladší ženě.

„Spávala jsem s nimi. Tedy s jedním. Ale jak měl víc funkcí… Ministr obrany, kultury, zahraničí, velvyslanec… Ale už je to tak dávno, že si ani nepamatuju jeho jméno,“ odpověděla na otázku, jak to vlastně ona sama s politiky má. Navíc doplnila, že už nikdy nepůjde k volbám.

Zdroj: 7 pádů Honzy Dědka

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články