Veronika Žilková řekla, proč měl Martin Stropnický s jejím otcem problém. Nešel mu ani na pohřeb

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
veronika zilkova
Zdroj: Profimedia

Veronika Žilková je mezi fanoušky oblíbená jako skvělá česká herečka. S muži to ale v životě snadné neměla. Vdala se celkem třikrát. Poprvé v roce 1984 za Jiřího Hanycha, podruhé o čtyři roky později za Marka Navrátila. Jejím třetím mužem je od roku 2008 Martin Stropnický.

Právě toho ale její otec nikdy nepřijal, a zatímco s jejími předchozími manžely vždy nějak vycházel, v tomhle případě se jednalo spíše o samé vzájemné pošťuchování a soupeření.

Žilková prozradila, co přesně jejímu otci na muži vadilo a proč nepřišel Stropnický tatínkovi ani na pohřeb.

Žilková se se Stropnickým setkala poprvé na herecké scéně. „Bylo to o tom, jak služtička Nicka Nicotná sbalí prince a přivede jej k pravé radosti ze života, protože on byl nafoukaný princ a ona taková služtička. Trošku nám to zůstalo doma. Já mám doma nafoukaného ministra a já jsem jenom služtička,“ zavtipkovala na jedné besedě v Plzni.

Vadilo mu snad úplně všechno

To, že je Martin Stropnický ministr a žije si tak trochu na vysoké noze, to otci Žilkové nevadilo. Uznávaný flétnista a pedagog Václav Žilka měl s partnerem své dcery mnoho jiných problémů. Vadil mu například Stropnického zlozvyk. „Martin kouřil a táta řekl, že kouří jen slaboši,“ píše ve své knize dle zeny.iprima.cz Žilková.

„Tátovi také vadilo, že byl ve Vatikánu a rozvedl se. A že sice má rytířský řád od papeže, ale nevěří v Boha. A taky vycítil, že s ním nebudu úplně v bavlnce,“ pokračuje s celou řadou důvodů pro rodinné neshody. Ačkoli se rodina pravidelně scházela, vždy to bylo o problémech.

„Táta hledal pro svoji holčičku, stejně jako já pro Agátu, někoho, kdo ji bude mít hodně rád. Z Martina cítil, že na prvním místě bude mít Martin vždy sám sebe. Poznal to, protože otec byl úplně stejně sebestředný,“ svěřila se Veronika, která nikdy tak úplně nevěděla, na čí stranu se postavit.

Upřednostňuje práci před rodinou

Po smrti Václava Žilky nepřišel Stropnický ani na jeho pohřeb. Prý v tom ale nebylo nic osobního, jednoduše byl v tu chvíli zaměstnaný.

„Měl generálku v divadle. Martin často dává přednost práci před rodinou. Tehdy vedle mě stál nečekaně jeho syn Matěj,“ říká Žilková.

„Já byla v osmém měsíci těhotenství s Melicharem, o které jsem věděla, že bude nemocný. Nebyla to lehká chvíle. Matěje mám ráda. I když mě mnohokrát vyfuckoval, tak se naopak častokrát zachoval, jako že jsme taky jeho rodina. On ctí hodnoty,“ pochválila nevlastního syna herečka.

Žilková se Stropnickým dnes stále tvoří pár a zatím se zdá, že manželství bude na rozdíl od předchozích fungovat ještě dlouhou dobu.

Ačkoli s otcem měla někdy ona i její muž spory, vzpomínat se na něj snaží jedině v dobrém a s úctou.

Zdroj: zeny.iprima.cz, expres.cz

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články