Veronika Arichteva se svou sestrou a dětmi vyrazila do zoo. Překvapily ji uječené maminky

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
veronika arichteva
Zdroj: Jan Handrejch / Právo / Profimedia

„Varování: Následující text obsahuje rodičovská zamyšlení.“ Těmito slovy uvedla Veronika Arichteva svůj příspěvek na instagramu. Společně se svou sestrou a s dětmi vyrazila herečka do zoologické zahrady, odkud si kromě několika pěkných fotek odnesla také tunu zážitků. A o některé se podělila se svými fanoušky.


Každá maminka někdy ztratí nervy, na své děti by ale neměla křičet ve společnosti, měla by spíše ukázat trpělivost a dokázat, že se o rodinu dovede postarat. Alespoň tak to vidí Arichteva, kterou překvapilo, kolik ukřičených rodičů na výletě s rodinou potkala.

Podle jejích slov řada lidí dnes zvládá stres tím, že si zakřičí, jenomže v přítomnosti dětí to není úplně nejideálnější. Důležitý je především vzájemný respekt, o kterém teď Veronika prý čte knihu. A s částí svých poznatků se fanouškům svěřila.

Zákazy a příkazy

„Příště půjdeme do zoo, až nebude po několika dnech tolik pařit sluníčko. A hlavně až nebude konec prázdnin, kdy očividně všichni dohánějí povinnou rodičovskou docházku. Dost mě překvapilo, kolik jsem za celý den potkala uječených maminek, nervózních tatínků a direktivních prarodičů,“ svěřila se herečka.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Veronika Arichteva (@veronikaarichtev)

Podle svých slov slyšela z úst rodičů hlavně zákazy a příkazy, u řady lidí bylo ale cítit, že jim jejich děti vyloženě lezou na nervy a jejich chování bylo mnohdy přes čáru. „Jasně, že se mi to už taky stalo, že ze mě něco vylítlo jenom proto, abych si já ulevila, protože jsem prostě už neměla energii. Ale v té zoo mi z toho bylo fakt chvílemi úzko, když to člověk vidí z boku,“ doplnila.

Pak přiznala, že v současné době čte knihu s názvem Respektovat a být respektován. „Je o respektu ke svým vlastním dětem a je jedno, jestli jim jsou 2 roky, nebo jsou v pubertě. Ač ty postupy nějak intuitivně cítím, tak přečíst si o tom něco mi dost otevírá oči,“ řekla s tím, že by mnoha rodičům knihu doporučila.

Souhlas fanoušků

Veronika rozepsala alespoň pár poznámek z knížky pod svůj snímek, na kterém zvečnila sebe, svou sestru a děti, s nimiž si i přes všechny ty ukřičené rodiny užila den. Fanoušky její příspěvek potěšil, někteří z nich dokonce konstatovali, že si knihu rozhodně přečtou.

„To je tak super, když o respektující výchově napíše i někdo slavný. Čím víc se o tom bude mluvit, tím méně snad my obyčejné matky, snažící se o respektující přístup, nebudeme slýchat, že nám jednou budou skákat po hlavě,“ poděkovala Veronice jedna ze sledujících.

„Mně hodně pomohla Nevýchova. Spousta lidí z mého okolí to zavrhla už podle názvu, ale fakt to není o tom nechat děti růst jako dříví v lese, ale přistupovat ke každému dospěle,“ doporučila další čtení jiná z fanynek. Kdo ví, třeba se i k tomu jednou Arichteva dostane.

Zdroj: Instagram

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články