Věra Martinová bojovala s depresemi a syndromem vyhoření. Dodnes je pod dohledem doktorů

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
vera martinova
Zdroj: Profimedia

Je hvězdou českého country, přesto ale část jejího života nebyla úplně šťastná. Zpěvačka Věra Martinová si prošla v životě řadou těžkých chvil. V jednu dobu toho na ni bylo tolik, že měla deprese, uzavřela se sama do sebe a hodně se svým psychickým zdravím bojovala. Jak se z problémů nakonec dostala?

Dnes je Martinová pod dohledem doktorů, nebojí se o své psychice mluvit. Dříve si neuvědomovala, jak důležité je se lidem svěřovat. Teď ale ví, že otevřenost pomůže nejen jí, ale může pomoci i ostatním, kteří mají problémy podobného typu jako ona.

Podle deníku Expres Věra přiznává, že si v jednu chvíli svého života sáhla na úplné dno. Už netušila, jak dál, nic ji nebavilo, chtěla jenom ležet a spát, neměla chuť do života. Nakonec se ale s depresemi i syndromem vyhoření zvládla vypořádat, ačkoli ví, že je to ještě stále běh na dlouhou trať.

Jedno ke druhému

Každého někdy v životě potká nějaká velká rána. Jenomže Martinová si jich prožila řadu, a to navíc těsně po sobě. Kvůli autonehodě jí zůstala ošklivá jizva ve tváři a ona se začala bát, že bude lidem odpudivá. Lékaři jí objevili rakovinu prsu. Prošla rozvodem.

Aby nemyslela na špatné věci, rozhodla se naložit toho na sebe více v práci, to ale vedlo jenom k neskutečné únavě a nakonec až k syndromu vyhoření. Ukázalo se, že fyzická zátěž neměla na tu psychickou žádný vliv, naopak se všechno jenom zhoršilo.

„Člověk by si rozhodně neměl dávat vinu sám sobě. Psychické problémy mají většinou lidé, kteří jsou pracovití a pilní. Když se toho na vás nabalí hodně, prostě vás to převálcuje,“ rozpovídala se Věra pro Expres. Podle svých slov dlouho ani netušila, že to, čím si prochází, jsou právě deprese.

Došlo jí, že to sama nedá

„Přišla jsem na to díky jednomu článku. Deprese mi začaly docela brzy, už někdy po třicítce. Diagnostikovali mi únavový syndrom a ten se váže třeba i na syndrom vyhoření. Uvědomovala jsem si, že už to sama nezvládnu,“ svěřila se Věra v médiích.

Dodala, že když začala mít pocit, že už ani nechce žít, musela vyhledat pomoc. Apelovala pak na každého, kdo nějaké podobné problémy má, aby k lékaři zašel dříve, než bude pozdě. Trápit se nemá podle jejích slov cenu. Ačkoli si je Martinová jistá, že ještě nemá vyhráno, je prý odhodlaná bojovat. To by také doporučila všem, kteří nevědí, co dál.

„Vracet se to může a taky se to vrací. S tím se musí opravdu pracovat. První věc, která mi strašně pomohla, je především odpustit sám sobě, což je vlastně to nejtěžší. Vy si nakladete nějaké cíle, a když je nesplníte, začnete si to vyčítat a už se vezete. Já si teď snažím říkat, že se nic nezblázní, říká zpěvačka. Dodává, že velmi důležitý je také pohyb, který k dobré náladě přispívá.

Zdroj: Expres, Šíp, Super, Blesk 

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články