Věra Bílá ztratila kariéru kvůli závislosti na automatech. Před smrtí žila na ubytovně

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Vera Bila
Zdroj: Profimedia

Zpěvačka Věra Bílá zemřela v roce 2019. Bylo jí tehdy pouze 64 let. Romská hudební legenda se se svou kapelou Kale proslavila po celém světě, a uchvátila dokonce i Billa Clintona, pro kterého zpívala na soukromém koncertě v Bílém domě. Poslední roky před smrtí ale prožila na ubytovně a nebyla na tom dobře.

Ačkoli měla velmi slibně rozjetou kariéru, kvůli svému životnímu stylu ji nakonec musela ukončit. Její život poznamenaly dvě tragické události, na jejích problémech se ale nejvíce podepsala závislost na automatech.

Přišla o dva blízké

Věra během svého života propadla závislosti na automatech, kvůli které přišla o velké množství peněz. Ztratila své bydlení, a nakonec skončila na ubytovně. V té době navíc také přišla o svého adoptivního syna.

Ten zemřel ve 33 letech na předávkování drogami. Navíc po sobě zanechal dvě děti, píše Extra. Bílá se snažila starat o vnoučata, se smrtí syna se ale nikdy nesmířila. Až do své smrti tvrdila, že se nepředávkoval, ale že ho někdo zavraždil.

Půl roku po smrti syna zemřel Věře i její manžel. A tehdy klesla fyzicky i psychicky na úplné dno. Podle serveru Blesk před smrtí několikrát tvrdila, že by chtěla v životě dostat další šanci. Věnovat se opět hudbě a pokračovat v kariéře. Nedokázala pro to ale nic udělat.

Zemřela na infarkt

Před smrtí na tom byla Bílá velmi špatně. Když se v pořadu Tvoje tvář má známý hlas objevila Ivana Chýlková s její písní, žalovala dokonce zpěvačka Novu za zostuzení a požadovala odškodnění ve výši jednoho milionu. Nicméně neuspěla.

V roce 2019 zemřela Věra na infarkt. Ačkoli v posledních letech svého života přílišným příkladem nebyla, fanoušky měla až do úplného konce. Dokonce po její smrti začali shánět peníze, aby jí v rámci pocty mohli nechat v rodných Rokycanech vystavit sochu.

Zdroj: Extra, Novinky, Blesk, Reflex, Šíp

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články