Vendula Pizingerová vyrazila s dětmi na houby. Malého Pepíka zaujala spíš větev

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
vendula pizingerova
Zdroj: Profimedia

Houbová sezóna je v plném proudu. To dokazují nejen informace odborníků a přírodovědců, ale také slavné celebrity. Ty se na sociálních sítích ve velkém dělí se svými úlovky. K řadě slavných, kteří si v poslední době pochutnali na smaženici, se nedávno přidala i Vendula Pizingerová.


Ta vyrazila do lesa s celým zástupem pomocníků, aby se opravdu ujistila, že přinese domů hub plné koše. Nadšeně dětem ukazovala každý hříbek, který našla, zatímco ratolesti vypadaly, jako kdyby už měly hub plné zuby. Roztomilé video se od fanoušků i tak dočkalo přes 3 200 srdíček.

Aničko, Pepo!

„No ty jsou krásné. Pepi koukej, jsou tam hříbečky,“ rozplývá se Pizingerová nad několika hnědými klobouky v mechu. Její syn ale vypadá, že ho víc zajímá klacek, který si v lese našel, a šermuje s ním všude kolem sebe. „Aničko, poběž rychle,“ zkusila to Vendula ještě u druhého dítěte.

„Takové krásné ráno s Aničkou a Pepíčkem. V lese plném hříbků. Vždycky jsem to milovala, chodit s babičkou na houby, a pak je zavařovat na kyselo. Nebo si dát čerstvou smaženici s rajčaty a chlebem. V tomhle je ta mateřská fajn,“ zasmála se u videa v popisku Pizingerová.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Vendula Pizingerova (@vendulapizingerova)

Její hlasité povykování na jednu stranu možná zahnalo všechnu lesní zvěř, na druhou stranu budou lidé na kilometry daleko vědět, kde je nejlepší houbařské místečko. I když ani to není jasné, protože houby se možná také raději schovají před dětmi s klacky v rukou a v gumácích připravených je ještě před sebráním naporcovat.

Kromě videa, na kterém je vidět více děti než houby, ukázala Vendula i několik snímků s hříbky, aby tedy bylo vidět, že něco opravdu v lese našla. Je jasné, že smaženici si večer dala a k rizotu si příště bude moct dopřát domácí nakládané hříbky. Zda jedí houby i děti, s tím se nepochlubila.

Hříbečky a hříbečci

„Pecka, u nás bohužel nerostou. Dala bych si smaženici,“ svěřila se pod fotkami jedna z fanynek. Pozvánka na večeři ale od Venduly zatím nedorazila. Další sledující se pak více než houbám věnují roztomilým dětem. Nebo to tak alespoň vyznívá. „Krásní hříbečci,“ napsal jeden fanoušek.

„Je roztomilé, jak Pepík ví, že se na houby nešlape,“ říká jeden z fanoušků, který si očividně nevšiml, že chlapec ohrožuje své okolí klackem a houby nepošlapal spíše omylem. „Vendulko, houby jsou nádherné a Pepík je kouzelný,“ vzkazuje další komentář.

Pizingerová si každopádně užila krásný den na čerstvém vzduchu a děti se vybláznily. To, co si donesla domů, je tak jenom příjemný bonus. Procházka po lese ale sama od sebe podle příspěvku přišla všem vhod. Možná tak Vendula některé sledující inspirovala k tomu, aby také jen neseděli doma a vyrazili do lesa.

Zdroj: Instagram

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články