Vendula Pizingerová musela být ve škole za hvězdu. Podívejte, jak krásně vypadala

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
vendula pizingerová 1
vendula pizingerová 1

Procházení starých fotografií je skvělou aktivitou, která v člověku vždy vzbudí spoustu emocí. Nad příspěvkem se v nedávné době rozvzpomínala i jedna z významných osobností, která pomáhá nemocným dětem po celé České republice.


Vendula Pizingerová je prezidentkou nadačního fondu Kapka naděje. Za svou činnost byla několikrát oceněna titulem Žena roku. Jejím prvním manželem byl zesnulý hudební skladatel Karel Svoboda, který složil hudbu k proslulému filmu Noc na Karlštejně, muzikálu Dracula, nebo je například tvůrcem známé písničky Včelka Mája.

Vzpomínky na dětství

Vendula nedávno na svém instagramovém účtu sdílela fotografie, na kterých vzpomíná na své dětství. U příspěvku se svěřila s tím, kdo ji vychoval a jaké bylo její dětství. Také se podělila o to, jaké to je být rodičem.

Ke svému nedávnému příspěvku napsala: „Převážně mne vychovala moje babička, kterou jsem bezpodmínečně milovala! Byla o deset let starší než děda, který byl intelektuál (měl svůj svět), a tak jsem mu po cestě do školy zdrhala. Škola u kostela, spolužáci, uhelný prázdniny, zpívání po cestě, handrkování i smích. Cestou ze školy jsme si prodlužovali prostě hezký dětství… což vidím až teď. I to, že moje rodiče i máma pro mne udělali to, co nejlíp uměli. Táta byl voják, tak to někdy bylo ostrý, ale dík za všechno.”

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Vendula Pizingerova (@vendulapizingerova)

Vendula je matkou dvou dětí. S Karlem Svobodou má syna Jakuba, který letos oslaví šestnácté narozeniny. S manželem Josefem Pizingerem společně na svět přivedli syna Josefa, který se narodil minulý rok.

Tragický osud malé dcery

Vendulu a Karla Svobodu potkala v manželství velká tragédie. Jejich první dcera se jmenovala Klára. Narodila se v roce 1996. Vše probíhalo v pořádku, dokud Kláře nebyly dva roky. Tehdy, bohužel, onemocněla leukémií a ve svých čtyřech letech zemřela.

Tato tragédie motivovala Vendulu k založení nadačního fondu Kapka naděje. Nadační fond pomáhá nemocným dětem zejména s poruchou krvetvorby, s nádorovým onemocněním, a dětem, jejichž onemocnění vyžaduje transplantaci kostní dřeně.

Vendula si aktuálně užívá čas se svým synem Josefem, který rodince přináší jen samou radost. Svůj účet na sociálních sítích plní fotkami se synem nebo svými mazlíčky, kteří mají na jedné z posledních fotek velice zábavný výraz.

Autor: Štěpán Pacík


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články