Vdova po Jaroslavu Dietlovi potkala současného partnera až ve vzdáleném Thajsku. Teď s ním žije v domě po slavném scenáristovi

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Dietlova Magdalena
Zdroj: Nextfoto

Krásná hlasatelka a manželka jednoho z nejúspěšnějších scenáristů své doby, to vše byla Magdalena Dietlová. Nyní se jedná o vitální zralou ženu, která je už několik let šťastná po boku hudebníka Miroslava Vitouše. V pořadu Stříbrný vítr Českého rozhlasu prozradila, jak se vlastně seznámili.


Magdalena Dietlová je žena řady profesí. Byla moderátorkou, hlasatelkou, scenáristkou a také šéfredaktorkou časopisu. Během svého života byla dvakrát vdaná. S prvním mužem se rozvedla kvůli tomu druhému. Tím byl proslulý scenárista Jaroslav Dietl. Ten ale po dvanácti letech od sňatku zemřel.

Seznámili se v Thajsku

Nyní je sympatická žena opět zamilovaná. Setkání s o tři roky mladším hudebníkem proběhlo téměř osudově. Přesný průběh popsala v pořadu Stříbrný vítr.

Nepotkali se totiž v Čechách, ale až ve vzdáleném Thajsku. A to na malém ostrůvku v Andamanském moři. „To byla ale čirá náhoda. Potkat Čecha na malém ostrůvku, kde se ocitnete vlastně omylem,“ vysvětlila na Českém rozhlasu.

Neznámého muže oslovila

Magdaleně bylo divné, že je tam sám, a navíc jí někoho připomínal. Když se dozvěděla od přátel, že je zřejmě také Čech, rozhodla se celé věci přijít „na kloub“.

„Šla jsem na toaletu, kolem jeho stolečku a jako kdyby mě něco píchlo a řekla jsem: ‚Vy mluvíte česky?‘ a on řekl: ‚Ano, já mluvím česky.‘,“ popsala humornou historku hlasatelka.

Vrátil se kvůli ní do Čech

Tak se k němu na chvíli posadila, ale ani v nejdivočejších snech ji nenapadlo, že je u zrodu vztahu, který bude pokračovat i po návratu domů.

Miroslav Vitouš je významný jazzový kontrabasista, který se jako mladý dostal do USA, kde řadu let působil. Poté se přestěhoval do Itálie, kde nějakou dobu žil.

Po seznámení s Magdalenou stále častěji navštěvoval Českou republiku, až se sem nakonec natrvalo přestěhoval. Společně žijí v Praze, jeho povolání ho ale nutí stále velmi cestovat.

Zdroj: Blesk, Můj rozhlas

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články